HaberlerSinop haberAzeri genç halk dansı gösteriyle izleyenleri mest ediyor

Azeri genç halk dansı gösteriyle izleyenleri mest ediyor - Sinop haber

Azerbaycan'dan okumak için Türkiye'ye gelen 18 yaşındaki Ruslan Kasımzade, yöresel solo halk dansı ile izleyenleri mest ediyor.

Azeri genç halk dansı gösteriyle izleyenleri mest ediyor

Çankırı Karatekin Üniversitesinde eğitim gören Ruslan Kasımzade, başta Çankırı olmak üzere diğer şehirleri gezerek solo Kafkas dansı ve Azerbaycan dansları gösterisi ile ilgi çekiyor. Kasımzade, ailesinin de desteğiyle bu dalda ilerlemek istediğini ifade etti. Dansa aşırı ilgi duyduğunu ve bırakmak istemediğini belirten Kasımzade, "8 senedir dans yapıyorum. Eskişehir'de, Amasya'da yaptım. Dansa çok hevesim vardı aileme söyledim. Ailem beni dans yerine koydu. Dansı nerede istersem, ne zaman istersem yapıyorum. Yüreğim ne zaman sıkılsa video çekiyorum ve harçlığımı çıkarıyorum. Bu sayede izleyicim artıyor, bakıyorlar ve hepsi beğeniyorlar. Vakitleri güzel geçiyor. Kimin neye hevesi varsa ne istiyorsa onu yapabilir, hayat kendi ellerinde" dedi.

İLGİLİ HABERLER

AYM'den Samsun için sel felaketi kararıAYM'den Samsun için sel felaketi kararıSamsun'da askıda kalan otomobilde can pazarıSamsun'da askıda kalan otomobilde can pazarıSamsun'daki istasyonda yangının zararı 300 bin TL Samsun'daki istasyonda yangının zararı 300 bin TLSamsun'da traktör devrildi: 1 ölüSamsun'da traktör devrildi: 1 ölüSamsun'da lavaboda bulunduğu parayı polise teslim ettiSamsun'da lavaboda bulunduğu parayı polise teslim etti

SIRADAKİ HABER