HaberlerHakkari haberCİSAD üyeleri Sümbül Mağarası'nda

CİSAD üyeleri Sümbül Mağarası'nda - Hakkari haber

Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) Hakkari İl Temsilcisi ve Hakkari Cilo Sat Gölleri ve Buzulları Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Derneği (CİSAD) üyesi Naci Ertunç, beraberindeki 17 doğaseverle Sümbül Mağarası'na tırmanış gerçekleştirdi.

CİSAD üyeleri Sümbül Mağarası'nda

TDF Hakkari İl Temsilcisi ve CİSAD üyesi Naci Ertunç, beraberindeki dağcılarla daha önce Derecik ilçesindeki Balkaya ve Hakkari merkezindeki Geçimli Uryentan mağaralarını tespit ettiklerini söyledi. Ertunç, "2019 yılında Sümbül Mağarası'nı tespit ettik ve Hakkari'de mağaracılığın önemli bir konuma yükseltilmesini sağladık. CİSAD'a gönül vermiş 17 doğaseverle Sümbül Mağarası'na faaliyet yaptık. Sütunların, sarkıkların ve dikitlerin çok zengin olduğu mağara adeta doğaseverleri büyüledi. CİSAD üyeleri olarak amacımız, bölgeyi turizme kazandırmaktır" dedi.

İLGİLİ HABERLER

Emre Gönlüşen, hayatını kaybetti Emre Gönlüşen, hayatını kaybettiŞahinbey'de 150 bin öğrenciye 150 bin adet spor ayakkabı Şahinbey'de 150 bin öğrenciye 150 bin adet spor ayakkabıDenizli 2 spor organizasyonuna ev sahipliği yapıyor Denizli 2 spor organizasyonuna ev sahipliği yapıyorMecnun Otyakmaz: "Takıma yararlı oyuncular alacağız" Mecnun Otyakmaz: "Takıma yararlı oyuncular alacağız"BB Erzurumspor Arturo Mina'yı kadrosuna kattı BB Erzurumspor Arturo Mina'yı kadrosuna kattı

SIRADAKİ HABER