HaberlerReseller Hosting Nedir?

Reseller Hosting Nedir?

Reseller hosting;  kiralanan depolama alanında birden fazla web sitesinin aynı anda barındırılmasını sağlar.

Reseller Hosting Nedir?

 Reseller hosting;kiralanan depolama alanında birden fazla web sitesinin aynı anda barındırılmasını sağlar. Bu hosting hizmetinde e posta servislerini yönetebilir ya da kendi müşterilerinize özel kaynaklar hazırlayarak satabilirsiniz. Satın aldığınız hosting paketinin içinden farklı sitelere de belirlediğiniz kaynakları kolayca dağıtabilirsiniz. Yani kısacası bir hosting firması gibi çalışma fırsatı elde edebilirsiniz. Hosting satışı yapmak isteyen kişi ya da firmalar reseller hostingi tercih edebilir.

Reseller hosting terimi ülkemizde bayi hosting olarak da kullanılır. Bu hizmetten faydalandığınızda size tanınan kaynaklar seçeceğiniz pakete göre değişir. LimonHost müşterilerine kaynak ve donanım özelliklerine göre farklı paketler sunar. Ayrıca hesap sınırlaması ya da sınırsız hesap barındırma gibi farklı özellikler de vardır. LimonHost'ta ihtiyaçlarınızı belirledikten sonra size uygun bir reseller hosting paketi bulabilir ve ihtiyaçlarınızı kolayca giderebilirsiniz.

Türkiye'de özellikle hosting işine yeni girmiş olan firmalar bu alanda deneyim kazanmak ya da daha düşük bütçelerle kaliteli alt yapı sunabilmek adına reseller hostingi tercih ederler. Şimdi kısaca bu hosting türünün ne işe yaradığına bakalım.

 Reseller Hosting Neden Gereklidir?

Reseller hostingin kullanım amacı daha çok hosting satışı yapmak oluyor. Buna ek olarak çok sayıda web sitesi olan kişi ya da firmalar da bayi hostingi kullanabilirler. Bu hosting türü ile farklı web sitelerine kaynak oluşturarak hosting desteği sunmak hedeflenir.

Kullanım amacı farklı olabilecek reseller hosting hizmetine gerek duyacak işletme ve kişiler şu şekilde olabilir;

  • Küçük işletme olan web hosting dağıtıcılığı yapan firmalar için doğru tercihtir. Müşterilerinize çok uygun bütçelerle kaliteli bir hosting hizmeti sunarak para kazanabilirsiniz.
  • Birden fazla web sitesi olan bir işletme ya da web sitesi sahibiyseniz tüm siteleriniz için ayrı hosting paketi almayın. En ekonomik hosting hizmeti almak istiyorsanız web sitelerinizi tek bir sunucuda toplayabileceğiniz bayi hosingi seçebilirsiniz.
  • Web sitesi tasarlıyorsanız ve farklı alanlarla para kazanmak istiyorsanız tasarladığınız web siteleri için reseller hosting kullanarak satış yapabilirsiniz.
  • Web yazılımcı olarak çalışan kişiler hazırladıkları yazılımların demolarını yayına almak ve yazılımlar için kullanıcılara hosting hizmeti de sunmak adına reseller hostingi tercih edebilirler.
  • Çevrenizde bir müşteri kitlesi varsa ve kendi web sitelerinizin hosting hizmetini ücretsiz hale getirmek ya da bu işten bir kazanç elde etmek istiyorsanız  reseller hosting satın alabilirsiniz.

LimonHost farklı reseller hosting paketleri sunmaktadır. Web sitesi sayısı ve mySQL veritabanı sayısı farklı olacak şekilde size özel hazırlanmış paketlerden birini seçerek satın alabilirsiniz. Güçlü altyapı sayesinde müşterilerinize sunduğunuz hosting hizmetinde bir sorun çıkarsa LimonHost hemen devreye girerek size yardımcı olacaktır.

 Reseller Hosting Nasıl Çalışır?

Reseller hosting çalışma prensibini kavradıktan sonra kolayca kullanabilirsiniz. Bayi hostingin de çalışma mantığı standart bir hosting hizmetiyle aynı şekildedir. Ancak bu hosting hizmetinde temel mantık sunucunuzun belirli parçalara ayrılarak yazılımlar sayesinde bölünen küçük parçaların başka müşterilere satılmasıdır.

Hosting ihtiyacı olan kişi ya da işletmeler için kaynak belirlemesi gerçekleşir. Bayi hosting kullanıyorsanız ve müşterilerinize  hosting desteği sağlıyorsanız sunacağınız kaynaklar sizin tarafınızdan belirlenir.  İster müşterilerinizin hostinglerini yönetmesine izin verebilir isterseniz de siz tüm müşterilerinizi kolayca yönetebilirsiniz.

LimonHost 20 web sitesi, 50 web sitesi ve sınırsız web sitesi barındırabileceğiniz farklı paketler sunmaktadır. 1 yıla kadar kiralayabileceğiniz reseller hosting paketleri ile sizler de hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için bir paket almak ve müşterilerinize ulaşarak kendi oluşturduğunuz paketleri satmak yeterli olacaktır.

 Reseller Hosting Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Reseller hosting seçerken doğru hareket etmeniz gerekiyor. Günümüzde bayi hostingi ile müşterilerine ulaşarak para kazanan çok sayıda kişi ve işletme vardır. Web hosting satışı konusunda pazarı olanlar uzmanlaşmak adına bu hostingi tercih edebilir. Özellikle bu sektöre yeni adım attıysanız sizin için en doğru alternatif reseller hosting olacaktır.  Bu hostingi alırken şu noktalara dikkat etmeniz gerekiyor;

  • Öncelikle LimonHost gibi tanınmış ve sektörde adını duyurmuş bir firmayla çalışmanız gerekiyor. Bayi hostingler bir yıla kadar kiralanabiliyor. İhtiyaçlarınızı ve verdiğiniz hizmeti de düşünerek müşterilerinize mahcup olmamak adına doğru sürede reseller hosting kiralamalısınız.
  • Adını duyurmamış bir firmayla çalıştığınızda firma çeşitli sebeplerle kapanırsa sizin paketiniz de iptal olur. Bu durumda yedeklenen veriler, verdiğiniz ücret ve hizmet sunduğunuz müşteri kaybedilebilir. Bu yüzden LimonHost gibi alanında uzman ve köklü firmalarla çalışmaya özen gösterin.
  • Barındırma alanının büyüklüğüne önem vermelisiniz. Sunucu sayısı fazla olduğunda sorun yaşama olasılığınız çok düşer. Ayrıca bir sorun yaşarsanız LimonHost size 7 gün 24 saat müşteri hizmetleri desteği sunar.
  • Seçeceğiniz reseller hosting paketini doğru belirlemelisiniz. Yetersiz bir kaynak seçerseniz kaliteli hizmet veremezsiniz. Bunun yanında ihtiyaçlarınıza fazla olan bir paket için gereksiz ücret ödemeyin.

LimonHost, ücretsiz taşıma hizmeti de dahil olmak üzere birçok avantajı barındıran reseller hosting paketleri sunmaktadır.

Hosting paketleri hakkında detaylı bilgi almak için:https://www.limonhost.net/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da köpeğin saldırısından kurtulmak için atladığı denizde boğulduSamsun'da köpeğin saldırısından kurtulmak için atladığı denizde boğulduSamsun'da denizde boğulma tehlikesi geçiren genç hayatını kaybettiSamsun'da denizde boğulma tehlikesi geçiren genç hayatını kaybetti5 şehirde vaka sayıları artıyor 5 şehirde vaka sayıları artıyor01 Ağustos Cumartesi Samsun hava durumu01 Ağustos Cumartesi Samsun hava durumuBergama tarım arazisi de, Samsun Çarşamba Ovası ne?Bergama tarım arazisi de, Samsun Çarşamba Ovası ne?

SIRADAKİ HABER