HaberlerAğrı haberKurban Bayramı'na son bir gün kala bıçak bileme ustaları yoğun mesai yapıyor

Kurban Bayramı'na son bir gün kala bıçak bileme ustaları yoğun mesai yapıyor - Ağrı haber

Ağrı'da Kurban Bayramı'na son bir gün kala bıçak bileme ustaları bileme işlerine devam ediyor.

Kurban Bayramı'na son bir gün kala bıçak bileme ustaları yoğun mesai yapıyor

Bayram şekerini ve kurbanlığını alan Ağrılı vatandaşlar son olarak kurban kesiminde kullanacakları bıçakları bilemek için bıçak ustalarının yolunu tutuyor. Vatandaşlar, kesecekleri kurbanların kesim anında daha az acı çekmesini sağlamak için bıçaklarını bıçak ustalarına biletiyor.
Bayrama son bir gün kala bıçaklarını bilemek isteyen müşterilerinin taleplerine yetişmekte güçlük çektiklerini dile getiren Ağrılı bıçak ustası Gökhan Kahraman, "Baya bir yoğunluk var. Kurban günü sıkıntı yaşamak istemeyen vatandaşlar şimdiden tedbirlerini alıyor. Kurban kesenlerin dikkat etmesini istiyorum. Kurban keserken insanların profesyonel kişilerden yardım alması gerekiyor. Kesim işlemleri 5 veya 10 dakika geç olsun ama kazasız olsun." ifadelerini kullandı.
Kurban Bayramı için bütün hazırlıklarını tamamladıklarını ifade eden müşterilerden Berat Sayar ise , geriye kalan bıçak bileme işlemlerini de hallettikten sonra Kurban Bayramı'na hazır olacaklarını söyledi.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da silahlı çatışma: 1 ölü, 1 yaralıSamsun'da silahlı çatışma: 1 ölü, 1 yaralıSamsun'da 'Millet Bahçesi' kiraya verildi, ilçe ayağa kalktıSamsun'da 'Millet Bahçesi' kiraya verildi, ilçe ayağa kalktıOtomobil ikiye bölündü iki genç hayatını kaybettiOtomobil ikiye bölündü iki genç hayatını kaybetti9'uncu kattan düşen kadın hayatını kaybetti9'uncu kattan düşen kadın hayatını kaybettiOrdu'da vahşet! Kendini ve sevgilisini yaktıOrdu'da vahşet! Kendini ve sevgilisini yaktı

SIRADAKİ HABER