HaberlerMutfak Tesisatı Yenilenirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mutfak Tesisatı Yenilenirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mutfak su tesisatının yenilenmesi, su tesisatının sık arıza vermesi ya da mutfak tasarımının değiştirilmek istenmesi durumlarında başvurulan bir işlemdir.

Mutfak Tesisatı Yenilenirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Var olan bir arızanın lokal müdahalelerle çözülememesi durumunda su tesisatının tamamen yenilenmesi gerekebileceği gibi yalnızca belli bir kısmı da yenilenebilir. Yine herhangi bir arıza vermeyen ancak tasarımı yenilenmek isteyen su tesisatlarında altyapıya dokunmadan yalnızca batarya, musluk gibi elemanların değiştirilmesi de mümkündür.

Su tesisatının çok eski olması, taşıma kapasitesinin yetersiz olması ya da birden fazla elemanının kalıcı şekilde hasar görmesi durumunda tesisat tamamen yenilenir. Bu durumda tesisat elemanlarının geçtiği yüzeyler kırılarak gerekli işlemler yapılır. Ancak lokal arızalarda kırmadan müdahale yöntemlerine de başvurulabilir.

Eğer yalnızca tasarım amacıyla mutfak tesisatı değiştirilmek isteniyorsa ve altyapı elemanlarında herhangi bir arıza yoksa projenin gereklilikleri göz önünde bulundurularak farklı batarya, evye, musluk çeşitleri içerisinden seçim yapılabilir. Bütçenize göre çok sayıda farklı tasarım içerisinden mutfağınıza yakışanı seçebilirsiniz. Bu sırada altyapıda bulunan küçük çaplı arızalarında kırmadan giderilmesi ve altyapı elemanlarının yenilenmesi mümkündür.

Detaylar: Su Tesisatçısı
 Pimaş borusu su tesisatının en önemli elemanlarından biridir. Kullanım alanlarından gelen atık suyun yapıdan uzaklaştırılarak rögara kadar ulaştırılmasını sağlar. Pimaş borularının döşenmesinde yapılan teknik hatalar ya da sonradan çeşitli etkenlere bağlı olarak ortaya çıkan arızalar atık suyun yapıdan tahliye edilememesine neden olur. Pimaş borularının deformasyonuna neden olan başlıca etkenler borunun kullanım ömrünün tükenmesi, yabancı madde tarafından tıkanması ve ısı değişimleri nedeni ile yıpranmasıdır. Bu durum başta kötü kokular olmak üzere pek çok problemi beraberinde getirir. Bu nedenle pimaş borularının döşenmesi deneyimli kişilerce yapılmalı ve düzenli periyotlarla bakımına devam edilmelidir.

Pimaş borularında meydana gelen deformasyonların tespiti için bir dizi yönteme başvurulur. Bunlardan en yaygın ve etkili olanı boruların kamera ile görüntülenmesidir. Bu sayede arızanın kaynağı tam olarak tespit edilebilir. Yöntemin çalışma mantığı borunun kamera ile görüntülenerek tıkanıklık, çatlak ya da benzeri bir sorun olan bölgenin tespit edilmesi üzerine kuruludur.

Pimaş borularının kamera ile görüntülenmesi sonrası tespit edilen arıza vakit kaybetmeden tamir edilmelidir. Aksi halde kullanım alanlarında yoğun kötü koku, su taşması, sızıntı gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

Kaynak: Su Tesisatçısı

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da silahlı çatışma: 1 ölü, 1 yaralıSamsun'da silahlı çatışma: 1 ölü, 1 yaralıSamsun'da amca, yeğenini öldürdüSamsun'da amca, yeğenini öldürdüSilahını temizlerken kendini vuran polis öldüSilahını temizlerken kendini vuran polis öldüOMÜ rektörü belli olduOMÜ rektörü belli olduPTT çalışanı PTT şubesinde kendini astıPTT çalışanı PTT şubesinde kendini astı

SIRADAKİ HABER