HaberlerSamsun Gezisinde Görülmesi Gereken Yerler

Samsun Gezisinde Görülmesi Gereken Yerler

Karadeniz'in en keyifli şehirlerinden biri olan Samsun, pek çok gezginin gezilecek yerler listelerinde üst sıralarda yer alıyor.

Samsun Gezisinde Görülmesi Gereken Yerler

Gerek Kurtuluş mücadelesindeki yeriyle gerekse Karadeniz'in önemli bir liman kenti olmasıyla büyük ilgi gören Samsun; yeşil yaylaları, yaz sezonunda deniz ve güneş keyfi yapabileceğiniz kumsalları, doğal güzellikleri ve kültürel zenginliğiyle her yaştan konuğun keyif alabileceği alternatifler sunmayı başarıyor.

Şehrin hem içinde hem de yakın mesafelerde çok sayıda gezilecek ve görülecek adres bulunuyor. Eğer gezilecek yerlere yakın bir otel arıyorsanız, Samsun'da nerede kalınır yazısına bakabilirsiniz.

Seyahat planları yapan okuyucularımıza nokta atışı bir Samsun gezisinde görülmesi gereken yerler listesi yapabilmeleri için kentin en çok ziyaret edilen en popüler adreslerini derleyerek bir araya getirdik. İşte Samsun'un mutlaka görmeniz gereken yerleri önerilerimiz:

 -Samsun Atatürk Anıtı

1931 Senesinde şehir halkının maddi imkanlarıyla yapılan Atatürk Anıtı, Samsun'un en önemli simgesi olarak biliniyor. Onur Anıtı olarak da bilinen bu önemli simge, Atatürk'ün Samsun'a çıktığı yer olan Atatürk Parkı içerisine yer alıyor.

 -Bandırma Vapuru Müzesi

Atatürk ve arkadaşlarının Samsun'a geldiği Bandırma Vapuru'nun bir örneği olarak gemi şeklinde tasarlanan müze 2003 senesinden beri ziyaretçi kabul ediyor.

 -Tekkeköy Mağaraları

Samsun Tekkeköy'de yer alan ve bölgenin en eski yerleşim yeri olduğu belirlenen Tekkeköy Mağaraları'nın 96 bin metrekarelik bölümü gün ışığına çıkarılarak ziyarete açılmış durumda. Ayrıca ülkemizin ilk imitasyon müzesi sıfatını taşıyan Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisi Müze Evi'nde, bu civardan çıkarılan tarihi eserlerin kopyalarını görebilirsiniz.

 -Amisos Tepesi

Samsun'un kuş bakışı manzarasını görebileceğiniz teleferik yolculuğu ile keyifli bir seyahat sonrası ulaşabileceğiniz Amisos Tepesi, Helenistik dönemde yaşadığı düşünülen önemli ailelerden birine ait 2 tümülüsün de varlığıyla oldukça ilgi çekiyor.

 -Amazon Köyü

Amisos Tepesi'nin hemen karşısında yer alan Amazon Köyü, 2,5 dönümlük arazi üzerinde kurulmuş bir tema parkı. Tarihi geçmişinde Gölyazı Beldesi'nde yaşadığına inanılan kadın egemen halkların en bilineni olan Amazonların günlük hayatlarını anlatan canlandırmaların yer aldığı bu keyifli nokta Samsun'un en çok ziyaret edilen adreslerinden biri olarak listemize giriyor.

 -Kabaceviz Şelaleleri

Şehirden 30 kilometre kadar dışarda, Tekkeköy civarında yer alan Kabaceviz Şelaleleri kentin doğal güzelliklerinin de başında geliyor. Doğa tutkunları, fotoğraf sanatçıları ve dağcılık sporuyla ilgilenen kişilerin favori adresi olan Kabaceviz Şelaleleri, piknik yapmak için de harika bir ortam sunuyor.

Samsun ve çevresinde otel önerileri içinhttps://neredekalinir.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da silahlı çatışma: 1 ölü, 1 yaralıSamsun'da silahlı çatışma: 1 ölü, 1 yaralıSamsun'da amca, yeğenini öldürdüSamsun'da amca, yeğenini öldürdüSilahını temizlerken kendini vuran polis öldüSilahını temizlerken kendini vuran polis öldüOMÜ rektörü belli olduOMÜ rektörü belli olduSamsun'da 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarSamsun'da 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismar

SIRADAKİ HABER