HaberlerBiyokütle santral haberTarsus'ta Biyokütle Enerji Santrali olmayacak

Tarsus'ta Biyokütle Enerji Santrali olmayacak - Biyokütle santral haber

Mersin Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Biyokütle Enerji Santrali yapılması planlanan alanın belediye tarafından alındığını ve bu projeye izin vermeyeceklerini açıkladı

Tarsus'ta Biyokütle Enerji Santrali olmayacak

Samsun'da Çarşamba Ovası'nın tam ortasına biyokütle santrali kurma çalışmaları, siyaset ve bürokrasiden tam destek görürken, Tarsus'ta belediye başkanı biyokütle santral kurulmasına izin vermemek için harekete geçti.
Mersin Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Biyokütle Enerji Santrali yapılması planlanan alanın belediye tarafından alındığını belirterek, "Biokütle Enerji Santrali Tarsus'ta olmayacak" dedi.

Mersin'in Tarsus ilçesinde Biçer Enerji Elektrik İnşaat Üretim A.Ş. tarafından yapımı planlanan Tarsus Biyokütle Enerji Santrali Projesi'nin ÇED raporunun Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanmasına yönelik tepkiler devam ederken, Tarsus Belediye Başkanı'ndan önemli bir açıklama geldi. Mersin Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Biyokütle Enerji Santrali yapılması planlanan alanın belediye tarafından alındığını ve bu projeye izin vermeyeceklerini açıkladı.

    "PROJE ALANINI BELEDİYE OLARAK ALDIK"
Projenin yapılacağı arsanın sahibi ile anlaştıklarını ve kendisine aynı değerde başka bir arsa verdikleri bilgisini de paylaşan Bozdoğan, şu ifadeleri kullandı: "Seçim çalışmamda da Biokütle Enerji Santrali'ni buraya getirmeyeceğimi söylemiştim. 'Biyokütle Enerji Santrali yerine Biyogaz Santrali yapalım' dedim. Biyokütle Enerji Santrali'ni yaptırmamak için bir hekim olarak direndim. İnsanları kanser edecek bir çalışmaya biz direniriz. Biokütle Enerji Santrali yapılacak alanı belediye olarak aldık. Biokütle Enerji Santrali Tarsus'ta olmayacak."

İLGİLİ HABERLER

AYM'den Samsun için sel felaketi kararıAYM'den Samsun için sel felaketi kararıSamsun'da yeni Koronavirüs tedbirleriSamsun'da yeni Koronavirüs tedbirleriVali Zülkif Dağlı: Samsun'la ilgili iddialar doğru değilVali Zülkif Dağlı: Samsun'la ilgili iddialar doğru değilİyi Parti Samsun B.B. Meclis üyesi kurşunlandıİyi Parti Samsun B.B. Meclis üyesi kurşunlandıÖz ablasını 9 yerinden bıçakladıÖz ablasını 9 yerinden bıçakladı

SIRADAKİ HABER