HaberlerYozgat haberCumhurbaşkanı Erdoğan'ın doğalgaz rezervi müjdesi Yozgatlıları sevindirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın doğalgaz rezervi müjdesi Yozgatlıları sevindirdi - Yozgat haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Karadeniz'de doğalgaz rezervi bulunduğunu açıkladığı müjde, Yozgat'ta vatandaşlarca sevinçle karşılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın doğalgaz rezervi müjdesi Yozgatlıları sevindirdi

Karadeniz'de Tuna-1 bölgesinde sondaj faaliyetinde bulunan Fatih isimli yerli ve milli sondaj gemisinin doğalgaz rezervini keşfettiğini açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu müjdesi, tüm ülkede olduğu gibi Yozgat'ta da vatandaşlarca sevinçle karşılandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarını Yozgat'ta vatandaşlar, çay ocakları, kahvehaneler ve iş yerlerinde ekran başında ilgiyle izledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına sevindiğini söyleyen Abdullah Kaymaz, "Doğalgazımız Azerbaycan'dan, Rusya'dan geliyordu. Şimdi doğalgazımız kendi ülkemizden çıkacak. Bunu bulandan Rabbim razı olsun" dedi.
Celal Doğangönül ise, "Doğalgazı bugüne kadar dışarıdan alıyorduk. Şimdi bütçemizdeki paralar bizde kalacak ve halkımıza yansıyacak. Enerji bağımlılığımız sona erecek. Bu yüzden çok mutluyum" şeklinde konuştu.
Sinan Katlan da, "Doğalgaz rezervini bulandan Rabbim razı olsun. Enerjide dışa bağımlıydık. Şimdi ülkemizden çıkacak. Belki ihraç bile edeceğiz. Ülkemiz daha da iyi yerlere gelecek" ifadelerine yer verdi.
Türkiye için güzel bir gün olduğunu aktaran Selahattin Şahin ise, "Türkiye'nin bütçesine, kaynaklarına ihtiyacı vardı. Onun için de biz bu tür olayları her zaman bekliyoruz. İnşallah daha çok doğalgaz, petrol bulunur ve ülkemiz dışa bağımlılıktan kurtulur" dedi.

İLGİLİ HABERLER

Fındık fiyatları ne kadar? 18 Eylül Cuma il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 18 Eylül Cuma il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 19 Eylül Cumartesi il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 19 Eylül Cumartesi il il güncel fındık fiyatlarıTürkiye'nin palamudu Samsun'danTürkiye'nin palamudu Samsun'danFındık fiyatları ne kadar? 21 Eylül Pazartesi il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 21 Eylül Pazartesi il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatlarının 25 lira bandını geçmesi gerekiyorFındık fiyatlarının 25 lira bandını geçmesi gerekiyor

SIRADAKİ HABER