HaberlerBitlis haberBitlis'te PKK'ya ait 11 adet dolu tüp ile yaşam malzemesi ele geçirildi

Bitlis'te PKK'ya ait 11 adet dolu tüp ile yaşam malzemesi ele geçirildi - Bitlis haber

Bitlis'in Mutki ilçesi kırsalında jandarma ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonucu ele geçirilen ve PKK terör örgüne ait olan 11 adet dolu tüp ile yaşam malzemesi imha edildi.

Bitlis'te PKK'ya ait 11 adet dolu tüp ile yaşam malzemesi ele geçirildi

Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada, "İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca yapılan istihbarı çalışmalar neticesinde; Bitlis'in Mutki ilçesi kırsalında BTÖ mensuplarınca araziye gizlenmiş yaşam malzemesi olduğu bilgisi alındı. Bunun üzerine; 19 Ağustos 2020 tarihi itibariyle BTÖ mensuplarını bulmak, etkisiz hale getirmek, kullanmış oldukları sığınak, barınak ve depoları imha etmek maksadıyla "Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Mehmet Volkan 2020-115" operasyonu başlatılmıştır. Operasyon kapsamında; 21 Ağustos 2020 günü araziye gizlenmiş vaziyette 6 adet 12 kilogramlık dolu tüp, 5 adet 2 kilogramlık dolu tüp, 10 adet kuru maya 10 adet sigara kağıdı, 25 kilogram Ayçiçek yağı ele geçirildi. Ele geçirilen malzemeler Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile yerinde imha edilmiş, olayla ilgili tahkikata başlanmıştır" denildi.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'un iki ilçesinde Koronavirüs vakaları arttıSamsun'un iki ilçesinde Koronavirüs vakaları arttıVali Dağlı Samsun'da iki ilçe sakinlerini uyardıVali Dağlı Samsun'da iki ilçe sakinlerini uyardıSamsun'da kavgayı ayırmak isterken öldürüldüSamsun'da kavgayı ayırmak isterken öldürüldüSamsun'da dolandırıcıların yeni yöntemiSamsun'da dolandırıcıların yeni yöntemiSamsun'da bir başkan daha koronaya yakalandıSamsun'da bir başkan daha koronaya yakalandı

SIRADAKİ HABER