HaberlerAfyonkarahisar haberAfyonkarahisar'da Covid-19 tanılı kişilerin kuralları ihlal etmemeleri için dene

Afyonkarahisar'da Covid-19 tanılı kişilerin kuralları ihlal etmemeleri için dene - Afyonkarahisar haber

Afyonkarahisar'da Korona virüs (Covid-19) tanılı ya da vaka temaslı vatandaşların izolasyon yükümlülüklerini ihlal etmemeleri için oluşturulan İl Salgın Denetim Merkezi mahalle denetim ekipleri tarafından denetimler başladı.

Afyonkarahisar'da Covid-19 tanılı kişilerin kuralları ihlal etmemeleri için dene

Korona virüs tanılı ve temaslı kişilerin kuralları ihlal etmemeleri amacıyla Afyonkarahisar kent genelinde oluşturulan mahalle denetim ekipleri faaliyetlerine başladı. Konu hakkında Afyonkarahisar Valiliği'nden yapılan açıklamada kurallara riayet edilmesi yönünde uyarılar yapıldı. Açıklamada, "Covid-19 salgınıyla tüm iş kolları ve sosyal yaşam alanlarında daha etkili bir mücadele verebilmek amacıyla İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda ilimizde Valiliğimiz bünyesinde İl Salgın Denetim Merkezi kurulmuştur. İl Salgın Denetim Merkezi bünyesinde ilimiz genelinde işyerleri ve kurum denetimlerini gerçekleştirmek için uyarıcı ve uzman denetim ekipleri; Covid-19 tanılı yada vaka temaslı vatandaşlarımızın izolasyon yükümlülüklerini ihlal etmemeleri, sosyal hayata katılıp halk sağlığını riske atmamaları adına yapılacak denetimler için ise mahalle denetim ekipleri kurulmuştur. Ekiplerimiz ilimiz genelinde başlamadı ve denetimleri aralıksız sürdürmektedir. Salgınla mücadelenin başarısı için bizlerde duyarlı davranalım, kurallara uyalım" denildi.

İLGİLİ HABERLER

Korona'dan can kaybı 8 bine dayandıKorona'dan can kaybı 8 bine dayandıSamsun'da 1099 kişiye 872 bin 960 TL korona cezasıSamsun'da 1099 kişiye 872 bin 960 TL korona cezasıSamsun'da Yeşilay'dan ücretsiz danışmanlık desteğiSamsun'da Yeşilay'dan ücretsiz danışmanlık desteğiMevsim Geçişlerinde Hastalıklara DikkatMevsim Geçişlerinde Hastalıklara DikkatVicdansızlığa soruşturmaVicdansızlığa soruşturma

SIRADAKİ HABER