HaberlerKırıkkale haberKorona virüs denetimlerine katılan belediye başkanından "toz" tepkisi

Korona virüs denetimlerine katılan belediye başkanından "toz" tepkisi - Kırıkkale haber

Kırıkkale'nin Yahşihan İlçe Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, korona virüs ile mücadele kapsamında yaptığı denetimler sırasında bir marketteki oyuncak reyonlarındaki tozları görünce işletme sahibine, "Ben değil, siz bakacaksınız" diyerek tepki gösterdi.

Korona virüs denetimlerine katılan belediye başkanından

Kırıkkale'nin Yahşihan Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, korona virüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında maske, sosyal mesafe ve hijyen denetimlerini sürdürüyor. Yenişehir Mahallesi'ndeki denetimlere zabıta ekipleriyle katılan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, bir markette yaptığı "hijyen" denetiminde çocuk reyonlarındaki oyuncakların üzerindeki tozu görünce işletme sahibine tepki gösterdi.

"Bu dönemde çocuk reyonlarında bu toz var"
Reyonları tek tek gezen Türkyılmaz, "Tozları görüyor musunuz? Sadece bakıyorsunuz. Ben bakmayacağım, siz bakacaksınız buraya. Bu dönemde çocuk reyonlarında bu toz var. Hiç mi bakmıyorsunuz? Size güvenip insanlar oyuncak alacak. Sadece kafa sallıyorsunuz" diyerek işletme sahibini uyardı.
İşletme hakkında tutanak tutulup idari işlem başlatıldı.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da ahşap evde yaşam mücadelesi veren babanın yardım çağrısıSamsun'da ahşap evde yaşam mücadelesi veren babanın yardım çağrısıSamsun'da erkek sürücünün yardımına kadınlar koştuSamsun'da erkek sürücünün yardımına kadınlar koştuSamsun'daki 'Sınıf Tam' kampanyasına tablet yağıyorSamsun'daki 'Sınıf Tam' kampanyasına tablet yağıyorSamsun'da kıyıları temizlemek için seferber oldularSamsun'da kıyıları temizlemek için seferber oldularSamsun'da köy okulu öğretmenlerinden 'Sınıf Tam' projesine destekSamsun'da köy okulu öğretmenlerinden 'Sınıf Tam' projesine destek

SIRADAKİ HABER