HaberlerAdana haberKozan'da orman da evler de böyle yandı

Kozan'da orman da evler de böyle yandı - Adana haber

Adana'nın Kozan ilçesinde dün başlayan ve hala devam eden yangında itfaiyenin çalışması ve köylülerin bekleyişi sürüyor.

Kozan'da orman da evler de böyle yandı

Kozan'ın Kuyubeli köyündeki ormanlık alanda, dün öğle saatlerinde 3 farklı noktada henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. 24 saattir süren yangın, rüzgarın da etkisiyle geniş bir alana yayıldı.
Bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edilirken, 6 mahalle jandarma tarafından tamamen boşaltıldı. Jandarma ekipleri yangının etkili olduğu alanlara giriş ve çıkışları kapattı.
200 hektarın üzerinde ormanlık alanın kül olduğu bölgede itfaiyenin söndürme çalışmaları ve köylülerin bekleyişi sürüyor.
Adana'dan anne ve babasını kurtarmak için gelen Ramazan Akyüz isimli vatandaş, "Annem ve babam yaşlı insanlar. Tek başlarına bir şey yapamazlar. Gece haberi aldım geldim. Onları buradan götüreceğim. Ciğerlerimiz yanıyor. Bu ağaçlar köylülerin geçim kaynağıydı" diye konuştu.
Öte yandan, bir kaplumbağanın yanan alandan kendi çabasıyla kurtulup yola çıktığı görüldü.

İLGİLİ HABERLER

Vali Dağlı Samsun'da iki ilçe sakinlerini uyardıVali Dağlı Samsun'da iki ilçe sakinlerini uyardıSamsun'da emekli yarbay dehşet saçtıSamsun'da emekli yarbay dehşet saçtıSamsun Çarşamba'daki evinde ölü bulunduSamsun Çarşamba'daki evinde ölü bulunduSamsun'da kavgayı ayırmak isterken öldürüldüSamsun'da kavgayı ayırmak isterken öldürüldüSamsun'da dur ihtarına uymayan sürücü polise çarpıp kaçtıSamsun'da dur ihtarına uymayan sürücü polise çarpıp kaçtı

SIRADAKİ HABER