HaberlerSana haberYemen'in Taiz kentinde maaşlarını almayan öğretmenler protesto düzenledi

Yemen'in Taiz kentinde maaşlarını almayan öğretmenler protesto düzenledi - Sana haber

Yemen'in Taiz kentinde aylardır maaşını alamayan öğretmenler protesto düzenledikleri protesto gösterisi ile hükümete seslenerek maaşları talep etti.

Yemen'in Taiz kentinde maaşlarını almayan öğretmenler protesto düzenledi

Yemen'in Taiz kentinde maaşını alamayan binlerce öğretmen, protesto düzenledi. Mevcut şartların iyileştirilmesini isteyen öğretmenler sağlıklı bir eğitim dönemine başlayabilmek için ilk önce maaşlar verilmesi gerektiğini vurguladı. Düzenlenen protesto gösterisinde eylemciler Taiz sokaklarını dolaşarak Taiz valilik binasına geldi.
Eylemci Fuad Ahmed Halid, "Taiz'deki öğretmenleri, Kurban Bayramı'nı maaşı alamadan zor bir şekilde geçirdi. Yetkililer bu soruna ciddiye almıyor. Bu şekilde tüm öğretmenler için taleplerimizi alamazsak kapsamlı bir grev başlatabiliriz" dedi.
Taiz Valiliği Öğretmenler Sendikası Başkanı Müsteşar Abdülaziz Sultan, "Tüm Taiz öğretmenlerle yasal haklarımızı talep etmek için sokaklara çıktık. Öğretmenler maaşsız kaldılar" ifadelerini kullandı. Yerel kaynaklara göre hükümetin öğretmenlere maaş vermemesinin yanında, öğretmenler kötü şartlarda görevlerini sürdürüyor.

İLGİLİ HABERLER

Samsun Üniversitesi Rektörü Aydın'a 379 Bin 500 Tl'lik Kiralık Makam AracıSamsun Üniversitesi Rektörü Aydın'a 379 Bin 500 Tl'lik Kiralık Makam AracıSamsun Emniyetinden nefes kesen operasyon Samsun Emniyetinden nefes kesen operasyonSamsun'da imam ve müezzin Koronaya yakalandı cami karantinaya alındıSamsun'da imam ve müezzin Koronaya yakalandı cami karantinaya alındıSamsun'da 2 gündür aranıyordu, fındık bahçesinde ölü bulunduSamsun'da 2 gündür aranıyordu, fındık bahçesinde ölü bulunduSamsun Atakum'daki inşaatın yatakhanesinde ölü bulunduSamsun Atakum'daki inşaatın yatakhanesinde ölü bulundu

SIRADAKİ HABER