HaberlerBitlis haberPandemi önlemleriyle Malazgirt Zaferi kutlamaları

Pandemi önlemleriyle Malazgirt Zaferi kutlamaları - Bitlis haber

Malazgirt Zaferi'nin 949. yıldönümü etkinlikleri kapsamında Bitlis'in Ahlat ilçesindeki etkinlik alanına girişte herkesin ateşi ölçülürken, her noktaya ise dezenfektan yerleştirildi.

Pandemi önlemleriyle Malazgirt Zaferi kutlamaları

Türklerin Anadolu'ya giriş kapısı ve "Anadolu'nun tapusu" olarak nitelendirilen Ahlat'ta da "1071 Sultan Alparslan Ahlat Otağı"nın kurulduğu ve birbirinden renkli etkinliklerin yapıldığı Çarho mevkiine pandemiye rağmen vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Etkinlik alanı çevresinde güvenlik güçleri geniş önlem alırken, alana giriş yapan herkesin ateşi ölçülerek üst aramasından geçiriliyor. Etkinlik alanının her noktasına el dezenfektanı yerleştirilirken, vatandaşlar da maskeli bir şekilde alanı geziyor.
Etkinlik alanına gelen vatandaşlar, alınan tedbirleri yerinde bulurken, herkesin kurallara uyması gerektiğini ifade etti.
Yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de gelmesi beklenen Ahlat'ta, yapımı tamamlanan Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nün de açılışı yapılacak.

İLGİLİ HABERLER

Samsun Tabip Odası'ndan Korona'ya karşı ortak akıl çağırısıSamsun Tabip Odası'ndan Korona'ya karşı ortak akıl çağırısıDiyabet, Sağlıklı Yaşama Engil DeğilDiyabet, Sağlıklı Yaşama Engil DeğilDr. Abdullah Demirkan Medical Park Gaziantep Hastanesi'nde Dr. Abdullah Demirkan Medical Park Gaziantep Hastanesi'ndeDenizli'de son aya göre korona virüste yüzde 60 artış Denizli'de son aya göre korona virüste yüzde 60 artışGümüşhane Valisinden misafirliğe gitmeyin ve gün yapmayın çağrısı Gümüşhane Valisinden misafirliğe gitmeyin ve gün yapmayın çağrısı

SIRADAKİ HABER