HaberlerKırşehir haberNeşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü özel yetenek sınavı başladı

Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü özel yetenek sınavı başladı - Kırşehir haber

KIRŞEHİR (İHA) – Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümünün özel yetenek sınavı başladı.

Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü özel yetenek sınavı başladı

Üniversiteden yapılan açıklamada, Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesinin 2020-2021 eğitim-öğretim dönemi Müzik Bölümüne öğrenci alımı için özel yetenek sınavları başladığı duyuruldu. Ahi Evran Kongre ve Kültür Merkezi Süleyman Türkmani Toplantı Salonunda online olarak gerçekleştirilen sınavla Müzik Bölümüne öğrenci alımına başlandı. Sanatsız bir toplumun kurak kaldığını ifade eden Rektör Vatan Karakaya, özel yetenek sınavının yapıldığı salonda incelemelerde bulundu.
Rektör Karakaya, sınav sonucunda adayların gönül rahatlığı ile 'Ben kazandım' veya 'Kaybettim' diyebilmesi gerektiğine vurgu yaparak, insanların öncelikle düşünmeyi öğrenmesi ve düşündüklerini de incelikle yaşaması gerektiğini kaydetti.

İLGİLİ HABERLER

Samsun Çarşamba'da görevli ebe Antalya'da Korana'dan vefat etti Samsun Çarşamba'da görevli ebe Antalya'da Korana'dan vefat ettiBakan açıkladı: O özel okullara ceza verilecekBakan açıkladı: O özel okullara ceza verilecekTeknofest 2020'de Samsun'dan 2 proje finaldeTeknofest 2020'de Samsun'dan 2 proje finaldeSamsun'da minik öğrencilere ilk teneffüs simidiSamsun'da minik öğrencilere ilk teneffüs simidiSamsun'da kalecinin nikahı yeşil sahada kıyıldıSamsun'da kalecinin nikahı yeşil sahada kıyıldı

SIRADAKİ HABER