HaberlerDiyarbakır haberDiyarbakır'da gıda işletmelerine korona virüs denetimi

Diyarbakır'da gıda işletmelerine korona virüs denetimi - Diyarbakır haber

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, korona virüs ile mücadele kapsamında kent genelinde tüm gıda iş kollarında denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Diyarbakır'da gıda işletmelerine korona virüs denetimi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, halk sağlığını korumak ve korona virüs tedbirlerini denetlemek amacıyla çalışmalarına devam ediyor. Sosyal hayatın daha aktif yaşandığı hafta sonları denetimlerini yoğunlaştıran ekipler, iş yerlerinde maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyulup uyulmadığını kontrol etti. Gıda denetim ekipleri merkez ilçelerde tüm gıda iş kollarında denetimler gerçekleştirdi. Yapılan denetimlerde rutin denetimler dışında iş yeri sahipleri ve çalışanlarına sosyal mesafe ve maske kullanımı ile ilgili bilgilendirme ve kontrol çalışması yapıldı. Yapılan denetimlerde uygun olmayan iş yerlerine gerekli uyarılar yapılarak durum tespit tutanakları tutuldu. İş yerlerinin kurallara uyması için yasal ek süre tanındı.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı gıda kontrol ekipleri, ayrıca diğer kamu kurumlarıyla yaptığı ortak çalışmalarda fırınları denetledi. Bağlar ve Kayapınar'da bulunan fırınları denetleyen ekipler, Yenişehir ilçesinde denetim çalışmalarına devam ediyor.

İLGİLİ HABERLER

Korona'dan 73 kişi öldü, 1665 yeni hastaKorona'dan 73 kişi öldü, 1665 yeni hastaKorona'dan can kaybı 8 bine dayandıKorona'dan can kaybı 8 bine dayandıBaşkan Böcek Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi Başkan Böcek Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildiSakarya'da sağlık çalışanına tekme, tokat ve makaslı saldırı Sakarya'da sağlık çalışanına tekme, tokat ve makaslı saldırıSağlık Bakanı Koca: "Karşımızda artık 2 virüs var" Sağlık Bakanı Koca: "Karşımızda artık 2 virüs var"

SIRADAKİ HABER