HaberlerKabil haberAfganistan'da intihar saldırısında bilanço artıyor

Afganistan'da intihar saldırısında bilanço artıyor - Kabil haber

Afganistan'da patlayıcı yüklü bir araçla gerçekleştirilen saldırıda 1'i komando 3 kişi hayatını kaybetti, 41 kişi de yaralandı.

Afganistan'da intihar saldırısında bilanço artıyor

Afganistan'ın kuzeyinde bulunan Balkh ilçesinde bomba yüklü araçla intihar saldırısı gerçekleştirildi. Saldırıda 3 kişi hayatını kaybederken, 41 kişi de yaralandı. Afganistan İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Tarik Aryan olayı teyit ederek, "Sabah saat 09.00 sıralarında patlayıcı yüklü araç, Balkh ilçesinin hayvan kliniği yakınında patladı" dedi.
Savunma Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, 1 komandonun hayatını kaybettiği, 6 askerin de yaralandığı bildirildi. Açıklamada "Maalesef, 2 sivil de şehit oldu ve 35 sivil de yaralandı. Onlarca ev hasar gördü" ifadeleri kullanıldı.
Yetkililer, bilançonun artmasından endişe ediyor.
Saldıyı Taliban üstlendi.

İLGİLİ HABERLER

Samsun Çarşamba'daki evinde ölü bulunduSamsun Çarşamba'daki evinde ölü bulunduSamsun'da emekli yarbay dehşet saçtıSamsun'da emekli yarbay dehşet saçtıSamsun'da dur ihtarına uymayan sürücü polise çarpıp kaçtıSamsun'da dur ihtarına uymayan sürücü polise çarpıp kaçtıSamsun'da minibüs otomobile çarpıp kaçtıSamsun'da minibüs otomobile çarpıp kaçtıSilahla başından vurulan şahıs öldüSilahla başından vurulan şahıs öldü

SIRADAKİ HABER