HaberlerSamsun haberSezon açıldı, Samsun'da balık tezgahları şenlendi

Sezon açıldı, Samsun'da balık tezgahları şenlendi - Samsun haber

Samsun'da av yasağının bitmesi sonrası sezonun ilk balıkları tezgahlardaki yerlerini aldı.

Sezon açıldı, Samsun'da balık tezgahları şenlendi


Denizlerde balığın bollaşması için 1 Eylül tarihine kadar uygulanan av yasağı dün gece itibarıyla sona erdi. Gece saatlerinde denize açılan balıkçılar taze balıklarla geri döndü. Sezonun ilk balıkları vatandaşlarla buluştu. 'Vira Bismillah' diyerek açılan balıkçıların ağlarına mezgit, barbun ve palamut takıldı. Mezgit ve barbunun kilosu, palamudun tanesi tezgahlarda 10 TL'den satışa sunuldu.
Dükkanın iki aydır kapalı olduğunu ve bugün açtıklarını söyleyen balıkçı Kurtça Aydın, 'Şu anda sezonumuz açıldı. Burada mezgit, barbun, çinekop ve hamsi satacağız. Denizden en çok çıkan balık palamut. Şu anda balık var ama ayın 15'inden sonra daha bollaşmasını bekliyoruz. Fiyatlar şu an ucuz. Daha da ucuzlayacaktır' dedi.

İLGİLİ HABERLER

Fındık fiyatları ne kadar? 26 Ekim Pazartesi il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 26 Ekim Pazartesi il il güncel fındık fiyatlarıSamsun'da balık fiyatlarıSamsun'da balık fiyatlarıSamsun'da hasadı başladı, kilosu 50-120 kuruşSamsun'da hasadı başladı, kilosu 50-120 kuruşİşkur açıkladı: Samsun'da ocak-eylül arası 14 bin 852 kişi işe yerleştirildiİşkur açıkladı: Samsun'da ocak-eylül arası 14 bin 852 kişi işe yerleştirildiOrdu Büyükşehir fındığa el attıOrdu Büyükşehir fındığa el attı

SIRADAKİ HABER