HaberlerSamsun haberSamsun B.B. Başkanı Mustafa Demir: Proje hazır

Samsun B.B. Başkanı Mustafa Demir: Proje hazır - Samsun haber

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Subaşı Meydan Düzenleme ve Yeraltı Mekanik Otopark Projesi'nin tamamlandığını ve ihale aşamasında olduğunu söyledi.

Samsun B.B. Başkanı Mustafa Demir: Proje hazır

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İlkadım ilçesi Saitbey Mahallesi'nde yapılması planlanan Yeraltı Mekanik Otoparkı ve Subaşı Meydan Düzenlemesi Projesi'nin mimari ve statik kısmının tamamlandığını açıkladı. Toplam 1472 metrekare alan üzerine inşa edilecek Yeraltı Mekanik Otopark Projesi kapsamında Subaşı Meydanı'nda yeni bir düzenleme yapacaklarını belirten Başkan Mustafa Demir, "Otopark yapısı tam otomatik mekanik sistem olup 2 katlı inşa edilecek. Projesi bitti önümüzdeki günlerde ihalesine çıkılıyor. Proje kapsamında meydan içerisindeki tarihi Hamidiye Çeşmesi yeniden yapılacak. Ayrıca meydana bir mescid inşa edilecek. Subaşı Meydanı'nı baştan aşağıya yer altı otoparkı inşa ederek yeniden düzenleyeceğiz. Tam otomatik otopark, cephelerindeki yeşil bitkilendirme uygulamaları ve çevre düzenlemesi ile de fark yaratacak. Mimari olarak çevreyle uyumlu bir görüntü sunmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Projesi tamamlanan Subaşı Meydanı'nda 8 metre aşağı ineceklerini ifade eden Başkan Demir, "Mekanik sistemle çalışan 150'ye yakın araç park edilecek. Tamamlandığında hem mimarisi hem dokusu ile bölgeye ciddi bir değer katacak. Oradaki esnafımızın da mağdur olmaması için kısa sürede projeyi hayata geçireceğiz" dedi.

İLGİLİ HABERLER

B.B. Başkanı Mustafa Demir: Samsun Türkiye'de ilk olacakB.B. Başkanı Mustafa Demir: Samsun Türkiye'de ilk olacakSamsun İtfaiyesi'ne 8 yeni istasyonSamsun İtfaiyesi'ne 8 yeni istasyonAtakum Belediyesi gezici mağazası yeniden mahallelerdeAtakum Belediyesi gezici mağazası yeniden mahallelerdeSamsun Çarşamba'da genç ve kadın girişimciye destekSamsun Çarşamba'da genç ve kadın girişimciye destekTekkeköy Belediyesi'nin 2021 bütçesi 120 Milyon TLTekkeköy Belediyesi'nin 2021 bütçesi 120 Milyon TL

SIRADAKİ HABER