HaberlerSamsun haberSamsun Canik'te sınav yapılacak okullar dezenfekte edildi

Samsun Canik'te sınav yapılacak okullar dezenfekte edildi - Samsun haber

Canik Belediyesi hafta sonu gerçekleştirilecek olan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk sınavı ( İOKBS ) ve Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS ) öncesi sınavların gerçekleştirileceği okullarda dezenfekte ve temizlik çalışmaları gerçekleştirdi.

Samsun Canik'te sınav yapılacak okullar dezenfekte edildi

Canik Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün belirlediği okullarda okul bahçelerini, bina giriş kapılarını, sınıf kapı kollarını, masaları ve sıraları, sınıfları, koridorları ve lavaboları tek tek steril hale getirerek dezenfekte etti. Okul girişlerine ve sınıflara el dezenfektanı ve maske yerleştirilerek sosyal mesafe kuralına uyulması açısından da yerlere uyarı işaretleri yapıştırıldı.
Sınavlara girecek olan tüm öğrencilere başarılar dileyen Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, " Her şeyin başı sağlık. Hem bursluluk sınavına girecek öğrencilerimiz hem Kpss sınavına girecek olan genç kardeşlerimizin sağlığı için sınavların gerçekleştirileceği okullarda sterilizasyon çalışması gerçekleştirdik. Öğrencilerimizin ve ailelerimizin bu konuda endişeleri olmasın. Canik Belediyesi olarak koronavirüsle mücadele konusunda Canik Kaymakamlığımızın riyaseti ve koordinesinde elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret ediyoruz. Sınavlara girecek olan kardeşlerimiz sınavlarına konsantre olsunlar." İfadelerini kullandı.

 

İLGİLİ HABERLER

İlkadım Belediyesi'nden ihale ile satılık: 12.500.000,00 TLİlkadım Belediyesi'nden ihale ile satılık: 12.500.000,00 TLAtakum Belediyesi'nden 'dolandırıcılık' uyarısıAtakum Belediyesi'nden 'dolandırıcılık' uyarısıİlkadım Belediyesinden dezenfekte seferberliği İlkadım Belediyesinden dezenfekte seferberliğiAtakum Belediyesi'nin kırsalı kalkındıracak Jersey projesinde sona gelindi Atakum Belediyesi'nin kırsalı kalkındıracak Jersey projesinde sona gelindiİlkadım Belediyesi'nden muhtarlara Azerbaycan bayrağı İlkadım Belediyesi'nden muhtarlara Azerbaycan bayrağı

SIRADAKİ HABER