HaberlerSamsun haberSamsun'da 250 aileye 2. el eşya yardımı yapıldı

Samsun'da 250 aileye 2. el eşya yardımı yapıldı - Samsun haber

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 450 günde 250 aileye ikinci el eşya yardımına aracılık ettiklerini söyledi

Samsun'da 250 aileye 2. el eşya yardımı yapıldı

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ihtiyaç sahibi vatandaşların yaşamlarına umut olan eşya yardımlarına devam ettiklerini, Kadın Koordinasyon Merkezi aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ikinci el eşyaları ulaştırdıklarını ve söyledi. Başkan Demirtaş, bağışlanan yatak, elbise dolabı, halı, perde, koltuk takımını ihtiyaç sahibi ailelerle buluşturduklarını ve 450 günde 250 haneye ikinci el eşya yardımı yaptıklarını açıkladı.

Kullanmadıkları eşyaları ihtiyaç sahiplerine teslim edilmek üzere İlkadım Belediyesi ile iletişim kurmaya davet eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüze bağlı Kadın Koordinasyon Merkezimiz, kurulduğu günden bu yana sosyal belediyecilik anlamında önemli çalışmalara imza atıyor. 2. El eşya yardımları da bu çalışmalardan yalnızca biri. Gerçek anlamda bir ihtiyaç sahibine ulaşmak kadar güzel bir hizmet yoktur. Sizin önemsemediğiniz bir eşya başka biri için hayati önem taşıyor olabilir. Bunu göz ardı etmeyen tüm vatandaşlarımızı ikinci el yardımlara destek vermeye davet ediyorum. Tüm ilçe sakinlerimizin bu destek çağrısını dalga dalga yayılan bir iyilik hareketine çevireceğinden şüphem yoktur. Çünkü paylaşmak bu toprakların genlerinde ve geleneklerinde vardır. Kullanmadıkları yada atıl bekleyen eşyalarını vererek ihtiyaç sahibi ailelerimizin yüzlerini güldüren bununla birlikte ekonomimize de katkı sunan tüm vatandaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. İhtiyaç sahiplerine bir yardım eli uzatmak isteyen vatandaşlar, hiç kullanılmamış sıfır eşyalar da bağışlayabiliyorlar. Yıpranmamış, kırılmamış, temiz ve kullanılabilir halde olan; tadilat ve tamirata ihtiyaç duyulmayan ikinci el eşyalarını ihtiyaç sahiplerine bağışlamak isteyenler, İlkadım Belediyesi'nin 444 55 01 numaralı Çağrı Merkezi'nden 1055-56 dahili hattını arayarak iletişime geçebilirler" dedi.

 

İLGİLİ HABERLER

İlkadım Belediyesi'nden ihale ile satılık: 12.500.000,00 TLİlkadım Belediyesi'nden ihale ile satılık: 12.500.000,00 TLAtakum Belediyesi'nden 'dolandırıcılık' uyarısıAtakum Belediyesi'nden 'dolandırıcılık' uyarısıİlkadım Belediyesinden dezenfekte seferberliği İlkadım Belediyesinden dezenfekte seferberliğiAtakum Belediyesi'nin kırsalı kalkındıracak Jersey projesinde sona gelindi Atakum Belediyesi'nin kırsalı kalkındıracak Jersey projesinde sona gelindiİlkadım Belediyesi'nden muhtarlara Azerbaycan bayrağı İlkadım Belediyesi'nden muhtarlara Azerbaycan bayrağı

SIRADAKİ HABER