HaberlerKırşehir haberCHP Milletvekili İlhan, "Online eğitim süreci ile okullardaki kantincilerin soru

CHP Milletvekili İlhan, "Online eğitim süreci ile okullardaki kantincilerin soru - Kırşehir haber

Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir milletvekili Metin İlhan, TBMM'inde online eğitimle birlikte okullardaki kantin işletmecilerinin durumlarının ne olacağını sordu.

CHP Milletvekili İlhan,

Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, koronavirüs salgını ile birlikte pandemi sürecine girildiğini ve büyük önem arz ettiği için mecburi tedbirlerin alındığını, bu durumun da yaşamın tüm noktalarına olduğunu gibi çalışma hayatına da olumsuz yansımaları olduğunu belirterek iş yerlerinde esnek çalışmaya geçilmesi, okullarda uzaktan eğitim döneminin yaşanmasıyla kantin işletmecilik sektöründeki kişilerin de ciddi mağduriyetler yaşadıklarını ve zor bir süreçten geçtiklerini gündeme getirerek Milli Eğitim Bakanına kantin esnafının hali hazırdaki sorunlarının giderilmesi yönünde çalışmaların olup olmadığı sorusunu yöneltti.
Birçok kantincinin pandemi süreci ile birlikte borçlarını ödeyemediğine dikkat çeken İlhan, okulların yarı zamanlı açılması ihtimali söz konusu olursa kira bedellerinin azaltılması veya destekleme adına belirli bir süre alınmaması yönünde bakanlığın çalışmasının olup olmadığının da kamu oyuna paylaşılması gerektiğini ifade etti.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni tedbirleri açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan, yeni tedbirleri açıkladıBaşkan Zeybek'ten istifa eden AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı ile ilgili ilk Başkan Zeybek'ten istifa eden AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı ile ilgili ilkMilli Eğitim Bakanı Selçuk'dan MHP lideri Bahçeli'ye teşekkür mesajı Milli Eğitim Bakanı Selçuk'dan MHP lideri Bahçeli'ye teşekkür mesajıKosova'da "Yenilikçi Türk Hareket Partisi" adıyla yeni siyasi parti kuruldu Kosova'da "Yenilikçi Türk Hareket Partisi" adıyla yeni siyasi parti kurulduİçişleri Bakanı Soylu: "Yaklaşık 8 yıldır AK Parti'de çalışıyorum. Yarını önemseİçişleri Bakanı Soylu: "Yaklaşık 8 yıldır AK Parti'de çalışıyorum. Yarını önemse

SIRADAKİ HABER