HaberlerDiyarbakır haberHDP önündeki ailelerin evlat nöbeti 369'ncu gününde

HDP önündeki ailelerin evlat nöbeti 369'ncu gününde - Diyarbakır haber

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde başlatılan evlat nöbeti eylemi 369'ncu gününde de devam ediyor.

HDP önündeki ailelerin evlat nöbeti 369'ncu gününde

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019'dan itibaren farklı kentlerden Diyarbakır'a gelerek HDP il binası önünde başlatılan oturma eylemi 369'ncu gününde de sürüyor. Muş Bulanık'tan gelen anne Ribabşa Baykara, 7 yıl önce 17 yaşındayken çobanlık yaparken kaçırılan oğlu Azat Baykara için oturma eylemine devam ediyor. Anne Baykara, oğlu için geldiğini, HDP'nin oğlunu kaçırdığını söyledi. Oğlunun gelmeden buradan gitmeyeceğini aktaran anne Baykara, "Bu annelerin hepsi evlatları için burada. Hepsinin tek isteği evlatlarının gelmesi. Ve devlete teslim olması. PKK bize ne veriyor, biz Türkiye bayrağı altındayız. Oğlum 7 yıl askerlik yapsın, dağda kalmasın. Bu 7 yılda gözüm görmedi onu. Azat oğlum yola düş gel, kurban olayım gel. Gel seni evlendireyim, gözüm yollarda" dedi.

İLGİLİ HABERLER

Necattin Demirtaş, AK Parti ve MHP'nin hedef tahtasındaNecattin Demirtaş, AK Parti ve MHP'nin hedef tahtasındaİlkadım Belediyesi'nde neler oluyor?- Canlı yayınİlkadım Belediyesi'nde neler oluyor?- Canlı yayınSamsun Milletvekilleri ve Belediye Başkanları Okuryazar mı?Samsun Milletvekilleri ve Belediye Başkanları Okuryazar mı?Samsun Milletvekili Erhan Usta'dan YEP EleştirisiSamsun Milletvekili Erhan Usta'dan YEP EleştirisiMHP Samsun İl Kongresinin tarihi belli olduMHP Samsun İl Kongresinin tarihi belli oldu

SIRADAKİ HABER