HaberlerTekirdağ haberTekirdağ'da 3 okul depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle tahliye edildi

Tekirdağ'da 3 okul depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle tahliye edildi - Tekirdağ haber

Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde 3 okul binası, depreme karşı dayanıksız olduğu gerekçesi ile tahliye edildi. Tahliye edilen binalarda kısa zaman içerisinde güçlendirme çalışmaları gerçekleştirileceği öğrenildi.

Tekirdağ'da 3 okul depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle tahliye edildi

İlçede eğitim veren Kapaklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Karaağaç İlkokulu ve Cumhuriyet İlkokulu, depreme karşı güçlendirme çalışmaları nedeniyle tahliye edildi. Yüz yüze eğitim başladığı taktirde öğrencilerin farklı okullarda eğitim – öğretim göreceği öğrenildi.
Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen tahliye işlemlerinin ardından; Kapaklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü binasına; Karaağaç İlkokulu, Karaağaç Ortaokuluna, Cumhuriyet İlkokulu ise Sanayiciler İlkokuluna taşınacak.

İLGİLİ HABERLER

Samsun Emniyetinden nefes kesen operasyon Samsun Emniyetinden nefes kesen operasyonSamsun Üniversitesi Rektörü Aydın'a 379 Bin 500 Tl'lik Kiralık Makam AracıSamsun Üniversitesi Rektörü Aydın'a 379 Bin 500 Tl'lik Kiralık Makam AracıSamsun'da imam ve müezzin Koronaya yakalandı cami karantinaya alındıSamsun'da imam ve müezzin Koronaya yakalandı cami karantinaya alındıSamsun Atakum'daki inşaatın yatakhanesinde ölü bulunduSamsun Atakum'daki inşaatın yatakhanesinde ölü bulunduSamsun Kavak'taki faili meçhul cinayet 6 yıl sonra yargı önündeSamsun Kavak'taki faili meçhul cinayet 6 yıl sonra yargı önünde

SIRADAKİ HABER