HaberlerKütahya haberKütahyalı sanatçılardan 'Kadim Ateş Sanatı Çini Sergisi'

Kütahyalı sanatçılardan 'Kadim Ateş Sanatı Çini Sergisi' - Kütahya haber

Kütahyalı çini sanatçıları, Eylül ve Ekim aylarında İzmir Urla'daki sergiye hazırlanıyor.

Kütahyalı sanatçılardan 'Kadim Ateş Sanatı Çini Sergisi'

Edinilen bilgiye göre, 18 Eylül 18 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan Kadim Ateş Sanatı Çini Sergisi'nde, kentin önemli isimleri ve eserleri yer yer alacak. Sergi süresinde aynı zamanda çini meraklıları için atölye çalışmaları da yapılacak.
Kültür Bakanlığı ve UNESCO sanatçılarının eserlerinin de sergileneceği sergide, 600 yıllık geleneğin en nadide parçaları görücüye çıkacak. Sergi de klasik eserlerin yanı sıra farklı formlardaki modern eserlerde sergilenecek.
İzmir Urla Atölye Kırmızı'daki sergide 100'ün üzerindeki sanat eseri bir ay süresince misafirlerini ağırlayacak.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da kalecinin nikahı yeşil sahada kıyıldıSamsun'da kalecinin nikahı yeşil sahada kıyıldıSamsun 'Tanyeli Roket Takımı' Türkiye birincisi olduSamsun 'Tanyeli Roket Takımı' Türkiye birincisi olduCanik'ten robotik kodlama ve yazılım eğitimiCanik'ten robotik kodlama ve yazılım eğitimiBakan Soylu: "Dünyada İHA teknolojisini bizden daha iyi kullanan kimse yok" Bakan Soylu: "Dünyada İHA teknolojisini bizden daha iyi kullanan kimse yok"Fransa'da son 24 saatte 16 bin 98 yeni korona virüs vakası tespit edildi Fransa'da son 24 saatte 16 bin 98 yeni korona virüs vakası tespit edildi

SIRADAKİ HABER