HaberlerAtakum haberAtakum Belediyesi'nden HES kodlu pandemi önlemi

Atakum Belediyesi'nden HES kodlu pandemi önlemi - Atakum haber

Samsun'un Atakum Belediyesi de HES kodu olmadan belediyeye girişi yasakladı

Atakum Belediyesi'nden HES kodlu pandemi önlemi

Atakum Belediyesi de, Hayat Eve Sığar (HES) kodu kontrolü yapmaya başladı. İşlemleri için binaya gelen yurttaşlar ile birlikte mesai başlangıcında belediyeye giriş yapan çalışanlar, kapıdaki güvenlik görevlilerine telefonlarının ekranından HES kodlarını gösteriyor. Dijital uygulama ile giriş yapan kişiye ait HES kodunu okutan görevliler, yurttaş ya da çalışana ait herhangi bir olumsuz bildirim ile karşılaşıldığında sağlık ekiplerine bilgi veriyor. Belediye hizmet binasına giriş yapılabilmesi için ekranda "Riskli değil" bildiriminin görülmesi gerekiyor. Son dönemde pozitif olmasına rağmen karantina kurallarına uymayan hasta sayısının çoğalması üzerine İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla Samsun'daki tüm kamu kuruluşlarında zorunlu hale getirilen HES kodlu giriş, Atakum Belediyesi'nde de uygulanacak. Telefon ekranında ya da kağıda çıktı alınmış şekilde HES koduna sahip olmayan yurttaşlar kamu kuruluşlarına giriş yapamayacak.

  Kodu olmayanlar için hes destek masası
Korona virüs pandemisi nedeniyle tüm dünyanın zor bir dönemden geçtiğini hatırlatan Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, "Sürecin en başından bugüne tüm ekiplerimizle birlikte sahadayız. Atakumluları salgın hastalıktan koruyabilmek için hem ülke genelinde alınan tedbirlerin uygulanma süreçlerini takip ettik hem de belediye imkanları ile çok sayıda önlem almaya çalıştık. Samsun İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun HES kodu ile giriş kararı da Atakum Belediyesi'nde uygulanmaya başladı. Herhangi bir işlem yapmak için belediyeye gelen yurttaşlarımızın HES kodlarını yanlarında bulundurması gerekiyor. Akıllı telefona sahip olmayan, HES kodu edinememiş yurttaşlarımız için de belediyenin girişinde bir HES Destek Masası oluşturduk. Orada arkadaşlarımız HES kodu olmayanlara yardımcı oluyor. Salgın hastalığı yenebilmemiz için herkesin alınan tedbirlere uygun davranması gerekiyor. Tüm Atakumlulara; maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymaları yönündeki çağrımı yineliyorum" diye konuştu.

 

İLGİLİ HABERLER

SASKİ Samsun'da ceza yağdırıyorSASKİ Samsun'da ceza yağdırıyorSamsun Büyükşehir Belediyesi 35 taksi plakasını satışa çıkardıSamsun Büyükşehir Belediyesi 35 taksi plakasını satışa çıkardıSamsun İlkadım Belediyesi zamansız çöp çıkarana ceza yağdıracakSamsun İlkadım Belediyesi zamansız çöp çıkarana ceza yağdıracakMustafa Demir: Deltanın imara açılacağı iddiaları tamamen asılsızMustafa Demir: Deltanın imara açılacağı iddiaları tamamen asılsızCanik Belediyesi'nden AK Parti Kamyanyasına 75 tabletli destekCanik Belediyesi'nden AK Parti Kamyanyasına 75 tabletli destek

SIRADAKİ HABER