HaberlerAksaray haberAksaray Belediyesi atölyelerinde maske üretim kapasitesi arttı

Aksaray Belediyesi atölyelerinde maske üretim kapasitesi arttı - Aksaray haber

Aksaray Belediyesi, korona virüs salgınının il geneline daha fazla yayılmasını önlemek için AKMEK atölyelerinde ürettiği maskelerin günlük kapasitesini artırdı. Üretilen maskelerin tamamı şehre dağıtılmaya devam ediyor.

Aksaray Belediyesi atölyelerinde maske üretim kapasitesi arttı

Belediye Başkanı Evren Dinçer, korona virüse karşı Aksaray Belediyesinin daha ilk günden itibaren çalışmalara başlayıp tedbirler aldığını aktardı. Sağlık Bakanlığının pandemi sürecinde almış olduğu kararlar doğrultusunda yerel yönetimler olarak gerekli önleyici tedbirleri aldıklarını kaydeden Başkan Dinçer, "Cumhurbaşkanımız ve hükumetimiz ülke bazında gerekli tedbirleri aldı ve almaya devam ediyor. İçişleri Bakanlığımız genelge yayınladı. Ülke genelinde bugüne kadar en geniş kapsamlı denetim çalışması başlatıldı. Biz de Aksaray'ımızda geniş kapsamlı denetim başlattık. Esnaflarımızı, vatandaşlarımızı toplumun her kesimine duyarlı olmaları tavsiyesinde bulunduk" dedi. Aksaray Belediyesinin şehrin maske ihtiyacını karşılamak için AKMEK bünyesindeki atölyelerin maske üretim atölyesine dönüştürüldüğünü anlatan Belediye Başkanı Evren Dinçer, "Atölyelerimizde günlük olarak ürettiğimiz koruyucu maske kapasitesini artırdık. Biz daha önce 1 milyon hedefi koymuştuk. Ancak kapasitemizin artmasıyla bu sayı 2 milyon maskeye ulaştı. Ürettiğimiz maskeler günlük olarak şehrimiz geneline ekiplerimiz tarafından dağıtılıyor. Kamu kurumları, semt pazarları, banka şubeleri, şehir meydanları ve merkez köylerimize kadar ulaştırıyoruz. İnsanlarımızın yoğun olarak kullandığı tüm alanlarda ürettiğimiz maskeler dağıtılmaya devam ediyor" ifadelerini kullandı.
Alınacak tedbirlerle virüsün yayılmasının engellenebileceğini sözlerine ekleyen Başkan Dinçer, "Aksaraylı hemşehrilerimize 'Evde kal, sağlıklı kal' çağrısını yenilemek istiyorum. Alacağımız tedbirler çok önemli. Sosyal mesafe, hijyen ve maske kullanımına özen gösterelim. Mümkün olduğunca ve zorunlu kalmadıkça dışarı çıkmayalım. Kendi sağlımız ile birlikte ailemizin ve toplum sağlığını hep beraber koruyalım" çağrısında bulundu.

İLGİLİ HABERLER

Korona'dan can kaybı 8 bine dayandıKorona'dan can kaybı 8 bine dayandıSamsun'da Yeşilay'dan ücretsiz danışmanlık desteğiSamsun'da Yeşilay'dan ücretsiz danışmanlık desteğiSamsun'da 1099 kişiye 872 bin 960 TL korona cezasıSamsun'da 1099 kişiye 872 bin 960 TL korona cezasıMevsim Geçişlerinde Hastalıklara DikkatMevsim Geçişlerinde Hastalıklara DikkatOyuncu Ali Sürmeli ameliyattan çıktı Oyuncu Ali Sürmeli ameliyattan çıktı

SIRADAKİ HABER