HaberlerHatay haberHatay'daki orman yangını drone ile görüntülendi

Hatay'daki orman yangını drone ile görüntülendi - Hatay haber

Hatay'ın Samandağ ilçesinde başlayan ve Antakya ilçesine de sıçrayan orman yangını havadan ve karadan müdahale ile kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Orman yangını havadan drone ile görüntülendi.

Hatay'daki orman yangını drone ile görüntülendi

Hatay'ın Samandağ ilçesinde meydana gelen orman yangını drone ile havadan görüntülendi. Cumartesi günü öğle saatlerinde Samandağ ilçesine bağlı Yeniköy Mahallesi mevkiinde çıkan orman yangını 2 defa kontrol altına alınmasına rağmen rüzgar ve sıcak havanın da etkisiyle tekrar alevlendi. Yangın söndürme çalışmalarını koordine etmek için Hatay'a gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, son olarak Kisecik Radar Bölgesine giderek incelemelerini sürdürdü.
Ekiplerin 6 saat süren yoğun çalışması sonucunda yangının yerleşim yerlerine ulaşması önlendi. Yangına 2 uçak, 12 helikopter ve 200'e yakın iş makinesi ile müdahalede bulunulurken, çalışmalar havadan drone ile görüntülendi.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da 2 gündür aranıyordu, fındık bahçesinde ölü bulunduSamsun'da 2 gündür aranıyordu, fındık bahçesinde ölü bulunduSilahla başından vurulan şahıs öldüSilahla başından vurulan şahıs öldüSamsun'da patpat kazası: 1 yaralıSamsun'da patpat kazası: 1 yaralı2 çocuk annesi kadın ormanda ölü bulundu2 çocuk annesi kadın ormanda ölü bulunduSamsun 19 Mayıs'ta evinde ölü bulunduSamsun 19 Mayıs'ta evinde ölü bulundu

SIRADAKİ HABER