HaberlerHatay haberBakan Pakdemirli, Hataylı çocukları Bakan Selçuk'la görüştürdü

Bakan Pakdemirli, Hataylı çocukları Bakan Selçuk'la görüştürdü - Hatay haber

Hatay'da 4 gündür süren orman yangının koordinesi için kente gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ziyaretine gelen ailenin ilkokula giden kızlarını Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'la telefonda görüştürdü.

Bakan Pakdemirli, Hataylı çocukları Bakan Selçuk'la görüştürdü

Samandağ ilçesinde başlayan ve 4 gündür süren orman yangınını direkt olarak Hatay'dan takip eden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin yangın bölgesinde dün ziyaret ettiği Hayrullah ve Zekiye Olgar ailesi, Bakan Pakdemirli'ye iadeyi ziyaret gerçekleştirdi. Hatay'daki yangın nedeniyle Ballıöz mevkiinde kurulan koordinasyon merkezine kızları Hayrun Nisa, İshak ve Ebrar Olgar'a gelen aile, Bakan Pakdemirli'ye üzüm ikram etti.
Ziyaretleri için aileye teşekkür eden Bakan Pakdemirli, ilkokula giden kızlarını Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'la telefonda görüştürdü.
Bakan Selçuk da kızların yeni eğitim öğretim yılının ne zaman açılacağını sorması üzerine, "Ayın 21'inde ilkokul 1'leri ve ana sınıflarını açıyoruz. Onlardan başladık. Sonra da 2'ler, 3'ler, 4'ler gelecek. Bir ay sonra da 2'lerin, 3'lerin, 4'lerin açılıp açılmayacağıyla ilgili bir açıklama yapılacak. Biliyorsun kabinede karar veriliyor. Cumhurbaşkanımız orada başkanlık yapıyor ve orada bütün bakanlar konuşuyorlar, istişare ediyorlar. Sonra bir karar veriliyor. Bir ay sonra da 3. sınıfların açılıp açılmayacağıyla ilgili bir açıklama yapacağız inşallah. Tamam mı kuzum?" ifadelerini kullandı.
Aile daha sonra Pakdemirli ile çay içip sohbet etti.

İLGİLİ HABERLER

İçişleri Bakanı Soylu: "Yaklaşık 8 yıldır AK Parti'de çalışıyorum. Yarını önemseİçişleri Bakanı Soylu: "Yaklaşık 8 yıldır AK Parti'de çalışıyorum. Yarını önemseMHP Adana İl Kadın Kolları Başkanı istifa ederek İzgioğlu'nu destekleme kararı aMHP Adana İl Kadın Kolları Başkanı istifa ederek İzgioğlu'nu destekleme kararı aİYİ Parti'den Eskişehir OSB'ye ziyaret İYİ Parti'den Eskişehir OSB'ye ziyaretPakistan Başbakanı Khan konuşurken Hintli diplomat salonu terk etti Pakistan Başbakanı Khan konuşurken Hintli diplomat salonu terk ettiGümüşhane MHP kongresi yapıldı Gümüşhane MHP kongresi yapıldı

SIRADAKİ HABER