HaberlerKütahya haberEğitimin yükselen değeri Emet

Eğitimin yükselen değeri Emet - Kütahya haber

Kütahya'nın Emet ilçesinde bu yıl biri tıp fakültesi olmak üzere 33 öğrencinin 4 yıllık, 71 öğrencinin 2 yılık okullara kayıt yaptırmaya hak kazandığı bildirildi.

Eğitimin yükselen değeri Emet

Emet İlçe Kaymakamlığı bünyesinde, Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, Etibor Genel Müdürlüğü destekleri ile yaklaşık 2 yıldır sürdürülen sınavlara hazırlık çalışmaları, yerleştirme sonuçlarının açıklanması ile gelen başarı, Emet ilçesinde yüzleri güldürdü.
Liselerden ve Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde açılan mezunlara yönelik kurslarda sınavlara hazırlanan öğrenciler üniversite hayali ile buluştu. En iyi dereceyi ise Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanan Büşra Çoban isimli öğrenci elde ederken, toplamda 33 öğrenci 4 yılık fakültelere yerleşti. 71 öğrenci ise 2 yılık okullara kayıt hakkı kazandı.
Önceki yıllara oranla dikkate değer artış sağlanan eğitim çalışmaları üzerine bir açıklama yapan Emet Kaymakamı Hasna Çiçek, ''Sıkı bir çalışma planı ve bizzat kaymakamlık olarak takiplerimiz ile çalışmalarımızın meyvalarına almanın mutluluğunu yşıyoruz. İnşallah aynı kararlılıkla çalışmalarımız devam ederek. Daha fazla gencimizi hayallerine kavuşturmaya çalışacağız. Bu başarılan sağlanmasında emeği geçen tüm idareci ve öğretmenlere teşekkür ediyorum. Gençlerimize üniversite eğitim hayatlarında başarılar diliyorum''dedi.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da gizemli hayırsever mahallelinin tüm bakkal borçlarını ödediSamsun'da gizemli hayırsever mahallelinin tüm bakkal borçlarını ödediSamsun'da amatör olta balıkçılarından eylemSamsun'da amatör olta balıkçılarından eylemSamsun'da traktör ormana yuvarlandı: 1 ölü, 2 yaralıSamsun'da traktör ormana yuvarlandı: 1 ölü, 2 yaralıSamsun'a dönüş yolunda facia: Anne-baba öldü, iki çocuk yaralı kurtulduSamsun'a dönüş yolunda facia: Anne-baba öldü, iki çocuk yaralı kurtulduSamsun'da hasmının evinin kapısını kurşunladı, tutuklandıSamsun'da hasmının evinin kapısını kurşunladı, tutuklandı

SIRADAKİ HABER