HaberlerMeme Protezi ile Göğüs Büyütme

Meme Protezi ile Göğüs Büyütme

Meme büyütme ameliyatları hastaların beklediği hacim ve şeklide özel olarak kullanılan meme protezi ile yapılmaktadır.

Meme Protezi ile Göğüs Büyütme

Meme büyütme ameliyatları hastaların beklediği hacim ve şeklide özel olarak kullanılan meme protezi ile yapılmaktadır. Bu operasyonlarda yuvarlak ya da damla şeklinde silikon protezler kullanılmaktadır. İşlem sırasında doktorunuzun kullandığı protezler ömür boyu garantili ve sertifikalıdır.

Göğüs büyütme operasyonlarında kullanılan eski protezlerde hastalar çalkantı hissi yaşıyordu. Yeni protezlerde bu his yoktur. Ayrıca vücuda uyum sağlayan maddeler tercih edildiği için enfeksiyon riski de en aza iner.

 Meme protezi Antalya şehrinde Mediface Tıp Merkezi Plastik cerrahi doktorları tarafından  yapılmaktadır. İhtiyacınız olan protez uygulamaları, ortaya çıkacak şekiller hakkında detaylı bilgi almak için Mediface Tıp Merkezi'yle iletişim kurabilirsiniz.  Meme büyütme operasyonları 18 yaşın üzerinde olan ve operasyon için bir engeli olmayan herkese yapılabilir.

 Meme protezi nasıl yapılır?

 Mediface Tıp Merkezi'nde yapılacak meme protezi işlemleri estetik görünüm elde etmek isteyen kadınlar  tarafından tercih edilmektedir. Meme bölgesinde kalıcı bir estetik ortaya çıkarmak isteyenler protez uygulamaları tercih edebilir.  Protezler meme dokusunun alt kısmına yerleştirilir.  Farklı boyut ve şekillerde yapılabilen protezler farklı malzemelerden üretilse de genel olarak silikondan üretilen yapay malzemelerdir. Bu maddelerin vücuda bir zararı yoktur ve kolayca uygulanabilir.

Meme büyütme ameliyatında çok farklı yöntemler olsa da bazı avantajları sebebiyle protez daha fazla tercih edilmektedir.  Diğer yöntemler kalıcılık bakımından 2 yıla kadar estetik sonuçları barındırabiliyor. Ancak silikon  meme protezi ile kalıcılık ömür boyudur. 

Doktorunuz protezi farklı şekil ve modellerde kullanabilir. Bu yüzden meme protezi uygulamaları tüm taleplere cevap verebilecek niteliktedir.  Genetik ya da çevresel nedenlere bağlı olarak memenin birinde ya da ikisinde gelişim sorunu varsa, memeleriniz istediğinizden daha küçükse,  vücudunuzun diğer bölgelerine yapılan estetik uygulamaları desteklemek istiyorsanız, iki meme arasındaki simetriyi sağlamak istiyorsanız protez uygulamaları tercih edebilirsiniz.

Meme büyütme işlemleri sadece meme estetiği olarak düşünülmemelidir. Aynı zamanda kadınların meme kanserinden korunması, meme kanserine bağlı olumsuz sonuçların giderilmesi için de yapılabilir.  Protez uygulamalar hastalarda sosyal hayatın getirdiği olumsuzlukları da ortadan kaldırdığı için tercih edilmektedir.

Protezler şekil, içerik ve yüzey yapısına göre ayrılabilir. Hastanın vücut tipi, istekleri ve sağlık durumuna göre ameliyatta kullanılacak en uygun proteze karar verilir. Temel amaç hastanın taleplerini karşılamak ve uygulama sonrasında konforlu bir sonuç almasına odaklanmaktır.

Meme protezi Antalya ve çevresindeki tüm müşteriler için Mediface Tıp Merkezi plastik cerrahi bölümü  tarafından başarıyla uygulanabilir.

 Meme protezi sonrasında iyileşme süreci nasıldır?

Meme büyütme ameliyatı kapsamında protez uygulanırsa iyileşme süreci son derece konforlu geçer. Ancak bu süreçte hastanın dikkat etmesi ve doktorun tüm tavsiyelerine uyması elzemdir.  İyileşme süresi de diğer yöntemlere göre daha kısadır.  Çok kısa bir sürede tamamlanan ve etkili sonuçlar ortaya çıkaran meme protezi uygulamalarında hasta aynı gün taburcu edilir. Ayrıca birkaç gün içinde hastanın sosyal hayatına devam etmesi mümkündür.

Mediface Tıp Merkezi doktorları tarafından uygulanan meme protez uygulamaları sonrasında iyileşme süreci hastanın durumuna göre değişir.  Yaşlı hastalarda iyileşme süreci daha uzunken genç hastalarda bu süre daha kısadır.  Hastalar 2-3 gün sonra sosyal yaşama dönebilir, spor egzersizlerine 7-10 gün içinde başlayabilir.

Meme protez uygulamalarında meme dikliği ya da açısı değişebilir. Protezin konumunda ya da hacminde bazı hatalara bağlı değişiklik olabilir. İlk sonuçlardan itibaren hastalar doktorların belirlediği süre kadar düzenli olarak kontrollere gitmelidir.

 Meme protezi sonrasında nelere dikkat edilmelidir?

Meme silikon operasyonlarının ardından ortalama 15-30 gün kadar sportif aktivitelere ara verilmelidir.  Daha sonra bu aktivitelere doktor kontrolünde başlanabilir. Hastalar operasyondan sonra 2 ay kadar sauna ya da buhar banyosu gibi aktivitelere katılmamalıdır.

Meme protezi kesici alet gibi bazı nesnelerle gerçekleştirilen yaralanmalara bağlı  patlayabilir. Ayrıca hastalar protezin üzerine yatsa da protezler bir zarar görmez.  Yolculuk yaparken basınç değişimleri proteze bir zarar vermez. Ancak ameliyattan sonra bir süre seyahat konusunda doktorunuzdan görüş almalısınız.

Meme büyütme operasyonu bittiğinde anneler bebeklerini emzirebilirler. Protez meme dokusunun alt kısmına yerleştirilir. Bu durum süt kanallarının bir zarar görmemesini sağlar. Ayrıca meme protezleri kansere neden olmayan ürünlerdir. Meme protezinin kansere yol açtığını ortaya koyan bilimsel araştırmalar ya da kanıt yoktur.

Meme protezi güvenli bir meme büyütme yöntemidir.  Kullanılan malzemeler sertifikalı olduğu için operasyondan korkmanıza gerek yoktur.  Onaylı silikonlar operasyon sonrasında vücutta hiçbir şekilde alerjiye sebep olmaz.

Protezin büyüklüğü için hastanın vücut ölçüsü ve istekleri dikkate alınır. Estetik bir uygulama için doktorunuz da size fikir verecektir. Vücudunuzun ölçülerine uygun protez seçerek istediğiniz sonucu alabilirsiniz.  Protezler dışarıdan bakıldığında hiçbir şekilde fark edilmez.  Hatta dokunulduğunda da protezler anlaşılmaz.

Meme protezi Antalya uygulamaları için detaylı bilgi almak istiyorsanız Mediface Tıp Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için : https://www.mediface.com.tr/

İLGİLİ HABERLER

Vali Dağlı Samsun'da iki ilçe sakinlerini uyardıVali Dağlı Samsun'da iki ilçe sakinlerini uyardıSamsun'da kavgayı ayırmak isterken öldürüldüSamsun'da kavgayı ayırmak isterken öldürüldüSamsun'da emekli yarbay dehşet saçtıSamsun'da emekli yarbay dehşet saçtıSamsun'da o gençlerden biri kurtarılamadıSamsun'da o gençlerden biri kurtarılamadıSamsun Çarşamba'daki evinde ölü bulunduSamsun Çarşamba'daki evinde ölü bulundu

SIRADAKİ HABER