HaberlerMersin haberToroslar'da sağlık merkezleri dezenfekte ediliyor

Toroslar'da sağlık merkezleri dezenfekte ediliyor - Mersin haber

Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediyesince, korona virüsle mücadele kapsamında ilçedeki sağlık merkezlerinin düzenli aralıklarla dezenfekte edildiği bildirildi.

Toroslar'da sağlık merkezleri dezenfekte ediliyor

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, kamuya açık alanlarda dezenfekte çalışmalarını sürdüren ekipler, vatandaşların sıklıkla ziyaret ettiği sağlık merkezlerinin dezenfekte işlemlerini de titizlikle yürütüyor.
Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, belediye olarak virüsün yayılmasını önleyici tedbirler aldıklarını belirterek, "Son günlerde vaka sayısında artışın yaşanmasıyla birlikte toplu kullanım alanlarında gerçekleştirdiğimiz dezenfeksiyon çalışmalarımızı daha da yoğunlaştırdık. Özellikle virüsün yayılabileceği noktaları periyodik olarak dezenfekte ediyoruz. Bu alanlardan bir tanesi de ilçemizdeki sağlık merkezleridir. Risk tamamen ortadan kalkana kadar aynı ciddiyetle tedbirleri yerine getirmeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımızdan da isteğimiz temizlik, sosyal mesafe ve maske kuralına harfiyen uymalarıdır. Hep birlikte mücadele ederek en kısa zamanda bu kötü günleri atlatacağımıza inanıyorum" dedi.
Sağlık çalışanları ve vatandaşlar da gerçekleştirilen titiz çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirerek Başkan Yılmaz'a teşekkürlerini iletti.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da 1099 kişiye 872 bin 960 TL korona cezasıSamsun'da 1099 kişiye 872 bin 960 TL korona cezasıSamsun'da Yeşilay'dan ücretsiz danışmanlık desteğiSamsun'da Yeşilay'dan ücretsiz danışmanlık desteğiVicdansızlığa soruşturmaVicdansızlığa soruşturmaMevsim Geçişlerinde Hastalıklara DikkatMevsim Geçişlerinde Hastalıklara DikkatKalpte Ritim Bozukluğu İnme Riskini 5 Kat ArtırıyorKalpte Ritim Bozukluğu İnme Riskini 5 Kat Artırıyor

SIRADAKİ HABER