HaberlerSamsun haberSamsun'da CHP'nin 97. yılı kutlandı

Samsun'da CHP'nin 97. yılı kutlandı - Samsun haber

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) kuruluşunun 97. yıl dönümü törenle kutlandı. Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, 'CHP bağımsızlık ve özgürlük mücadelesi sürecinde kurulmuştur. CHP'nin ne Türkiye'de ne de dünyada bir benzeri yoktur' dedi.

Samsun'da CHP'nin 97. yılı kutlandı


CHP Samsun İl Başkanlığı tarafından partinin kuruluşunun 97. yıl dönümü nedeniyle Atatürk Anıtı'nda tören düzenlendi. Törende CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel tarafından anıta çelenk bırakıldı. Akabinde saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.
Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci törende yaptığı konuşmada, "CHP bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin içindeki süreçte kurulmuştur. CHP'nin ne Türkiye'de ne de dünyada bir benzeri yoktur. Bugün bizim onurlu günümüz. CHP'li olmak ayrıcalıktır. Sizler bağımsızlık savaşı vermiş yüzyılın en büyük liderinin kurmuş olduğu partinin üyelerisiniz. Bu düşünceyle CHP'ye yakışır bir kişi olmalıyız" dedi.

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, "CHP'li olmak zor zanaattır. Zor zanattır dik durmak. Zor zanaattır Atatürkçü olmak, yurtsever olmak. Onun izinden gitmek zor zanaattır. Bizler Cumhuriyete gönül veren partililer olarak bugün en onurlu günlerimizden birini yaşıyoruz" şeklinde konuştu.
Törene CHP ilçe başkanları ve partiye gönül verenler katıldı.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni tedbirleri açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan, yeni tedbirleri açıkladıBaşkan Zeybek'ten istifa eden AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı ile ilgili ilk Başkan Zeybek'ten istifa eden AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı ile ilgili ilkMilli Eğitim Bakanı Selçuk'dan MHP lideri Bahçeli'ye teşekkür mesajı Milli Eğitim Bakanı Selçuk'dan MHP lideri Bahçeli'ye teşekkür mesajıAK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen istifa etti AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen istifa ettiDerik'te 21 korucunun istifa ettiği iddiasına yalanlama Derik'te 21 korucunun istifa ettiği iddiasına yalanlama

SIRADAKİ HABER