HaberlerTokat haberSokağa çıkma kısıtlamasına uymayanları polis uyardı

Sokağa çıkma kısıtlamasına uymayanları polis uyardı - Tokat haber

Tokat'ta, korona virüs önlemleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 65 yaş ve üstü vatandaşları polis ekipleri uyardı.

Sokağa çıkma kısıtlamasına uymayanları polis uyardı

Tokat'ta il hıfzıssıhha meclisi kararı ile 65 yaş ve üstü vatandaşların 10.00 ile 18.00 saatleri arası dışında sokağa çıkmalarına sınırlama getirildi. Alınan karar üzerine İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler akşam saatlerinde uygulama yaptı. Cumhuriyet Meydanı çevresindeki park ve bahçeler ile Gaziosmanpaşa Bulvarında kimlik kontrolü yapan polisler 65 yaş ve üstü sokağa çıkan vatandaşları uyardı. Parklarda oturan yaşlıları yanına giden polis, evlerine gitmeleri için uyarıda bulundu. Polisin uyarısı sonucu yaşlı vatandaşlar evlerinin yolunu tuttu. Uygulamadan haberi olmayanlar vatandaşlar ise bilgilendirildi.

Uygulama saatini karıştırınca
İl hıfzıssıhha meclisi kararı ile 65 yaş ve üstü vatandaşların 10.00 ile 18.00 saatleri arasında sokağa çıkmalarına izin verilirken, uygulama saatini karıştıranlar oldu. 66 yaşındaki Süleyman Karacaoğlu, 18.00'den sonra sokağa çıkmasına izin verildiğini sandığını ifade ederek, "Ben saatleri yanlış anlamışım, yasaksa evime gidiyorum. Ama evde zaman geçmiyor, yalnızım" diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Vicdansızlığa soruşturmaVicdansızlığa soruşturmaSamsun'da 1099 kişiye 872 bin 960 TL korona cezasıSamsun'da 1099 kişiye 872 bin 960 TL korona cezasıSamsun'da Yeşilay'dan ücretsiz danışmanlık desteğiSamsun'da Yeşilay'dan ücretsiz danışmanlık desteğiSamsun'da filyasyon ekibini yanıltan cezalandırılacakSamsun'da filyasyon ekibini yanıltan cezalandırılacakKalpte Ritim Bozukluğu İnme Riskini 5 Kat ArtırıyorKalpte Ritim Bozukluğu İnme Riskini 5 Kat Artırıyor

SIRADAKİ HABER