HaberlerSiirt haberSiirt'te fıstık verimliliğinin arttırılması için 2 proje kabul edildi

Siirt'te fıstık verimliliğinin arttırılması için 2 proje kabul edildi - Siirt haber

Siirt'te fıstık verimliliğinin arttırılması amacıyla hazırlanan 371 bin lira bütçeli 2 proje GAP İdaresi Başkanlığı tarafından kabul edildi.

Siirt'te fıstık verimliliğinin arttırılması için 2 proje kabul edildi

Tarımda verimliliğin artırılması için 200 bin lira bütçeli Siirt Fıstığı Eğitim ve Yayım Projesi ile 171 bin lir bütçeli Siirt Fıstığı Üretiminde Feromon Tuzak Kullanımının Yaygınlaştırılması Projesi GAP İdaresi Başkanlığınca kabul edildiği belirtildi. 2 projenin daha eklenmesiyle GAP İdaresi Başkanlığı ve Dicle Kalkınma Ajansı tarafından 2019-2020 yılında yılında Siirt için kabul edilen proje sayısı 21'e yükselirken proje tutarı ise 11,5 milyon lira oldu.

İLGİLİ HABERLER

Türkiye'nin palamudu Samsun'danTürkiye'nin palamudu Samsun'danFındık fiyatları ne kadar? 21 Eylül Pazartesi il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 21 Eylül Pazartesi il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 19 Eylül Cumartesi il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 19 Eylül Cumartesi il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatlarının 25 lira bandını geçmesi gerekiyorFındık fiyatlarının 25 lira bandını geçmesi gerekiyorSamsun'da kadınlara dijital eğitim verilecekSamsun'da kadınlara dijital eğitim verilecek

SIRADAKİ HABER