HaberlerAydın haberDidim Devlet Hastanesi'nde Turizm PCR Alım Noktası oluşturuldu

Didim Devlet Hastanesi'nde Turizm PCR Alım Noktası oluşturuldu - Aydın haber

Didim Devlet Hastanesi' nde yurt dışına çıkacak olan ve yurt dışından ilçeye gelen turistler için Kovid-19 PCR testi Numune alım noktaları oluşturuldu.

Didim Devlet Hastanesi'nde Turizm PCR Alım Noktası oluşturuldu

Vatandaşlar yurt dışına çıkışlarını belgeleyen evrakları ile birlikte numune alım noktalarına başvurmaları sonrasında tetkik bedeli Bakanlıkça belirlenen 250 TL'yi yatırmış olduklarına dair dekontu ibraz etmeleri gerekiyor. Numune alma ve test noktalarında Bakanlıkca belirlenen Kamu Sağlık Hizmet Tarifesinde belirlenen test ücreti geçerli olup belirtilen ücret dışında herhangi bir bedel talep edilemeyeceği öğrenildi.
Didim Devlet Hastanesi Kovid-19 turizm polikliniği Kovid-19 PCR testi Numune alım noktasına başvuran vatandaşların boğaz ve burundan alınan sürüntüler, Bakanlıkça Kovid-19 yetkilendirilmiş tanı laboratuarları arasında yer alan Halk Sağlığı laboratuarında işlenmesi sonrasında sonuçlar hızlı bir şekilde E nabız sistemine yükleniyor.

İLGİLİ HABERLER

Öğrencinin testi pozitif çıktı, öğretmen ve sınıfı karantinadaÖğrencinin testi pozitif çıktı, öğretmen ve sınıfı karantinadaGenç doktor başından vurulmuş olarak bulunduGenç doktor başından vurulmuş olarak bulunduSamsun doluluk oranında büyük kentleri geride bıraktıSamsun doluluk oranında büyük kentleri geride bıraktıSamsun OMÜ Tıp'ta görevleri devrettiler Samsun OMÜ Tıp'ta görevleri devrettilerSamsun Valisi Zülkif Dağlı açıkladı: karantinayı ihlal eden 13 kişi yurtlardaSamsun Valisi Zülkif Dağlı açıkladı: karantinayı ihlal eden 13 kişi yurtlarda

SIRADAKİ HABER