HaberlerKocaeli haberKurumlara Covid-19 eğitimleri sürüyor

Kurumlara Covid-19 eğitimleri sürüyor - Kocaeli haber

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, talep eden kurumlara Covid-19 tedbirleri kapsamında eğitim semineri veriyor.

Kurumlara Covid-19 eğitimleri sürüyor

Milli Eğitim Bakanlığının Bilim Kurulu tavsiyeleri üzerine aldığı yüz yüze eğitim planlaması öncesinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından, talep üzerine özel bir anaokulunun personellerine Covid-19 tedbirlerine yönelik eğitim verildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından kurumlara yönelik verilen eğitimde Covid-19 virüsünün tanımı, bulaş riskleri belirtileri, kurumda alınabilecek önlemler, oyuncakların temizliği, el hijyeni, bebek ve küçük çocukların bakımında alınması gereken önlemler, çocukları taşıyan servis araçlarında alınması gereken önlemler, temizlik ve dezenfeksiyon gibi başlıklarda eğitim veriliyor.
Eğitim talebinde bulunan özel anaokulu müdiresi Zeynep Emiroğlu, "Covid-19 tedbirleri kapsamında Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin uygulamış olduğu eğitim semineriyle ilgili talepte bulunduk. Okul öncesi eğitiminde bilindiği gibi çalışan anne ve babalarımızın çocuklarını güvenli bir ortamda eğitimlerine devam ettirmeleri çok önemli. Bilindiği gibi virüsün bulaşma riski yüksek, bunun bilinciyle eğitimleri çok önemsiyoruz. Alınması gereken tedbirler konusunda gerekli olan tüm çalışmayı yapıyoruz. Kocaeli Büyükşehir Belediyesine de gerçekleştirdiği eğitim için çok teşekkür ederim" dedi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yetkilileri tarafından yapılan açıklamada ise, "Okullarda eğitim başlamadan önce kurumların bu tür talepler bulunması çok sevindirici. Onların tedbirler alması ve salgının yayılma riskine karşı personellerini bilinçlendirmesi, ne kadar işlerine hassasiyet gösterdiklerinin kanıtıdır" ifadelerine yer verildi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Covid-19 tedbirleri kapsamında olabilecek eğitim taleplerine yönelik eğitimler vermeye devam edecek. Eğitim talep edecek olan kurumların 153 Çağrı Merkezi'ni aramaları yeterli olacak.

İLGİLİ HABERLER

Samsun Emniyetinden nefes kesen operasyon Samsun Emniyetinden nefes kesen operasyonSamsun Üniversitesi Rektörü Aydın'a 379 Bin 500 Tl'lik Kiralık Makam AracıSamsun Üniversitesi Rektörü Aydın'a 379 Bin 500 Tl'lik Kiralık Makam AracıSamsun'da imam ve müezzin Koronaya yakalandı cami karantinaya alındıSamsun'da imam ve müezzin Koronaya yakalandı cami karantinaya alındıSamsun'da silahlı kavgada 2 kişi hastanelik olduSamsun'da silahlı kavgada 2 kişi hastanelik olduSamsun Atakum'daki inşaatın yatakhanesinde ölü bulunduSamsun Atakum'daki inşaatın yatakhanesinde ölü bulundu

SIRADAKİ HABER