HaberlerErzincan haberSağlık Müdürüyle Başhekim arasında yetki kavgası

Sağlık Müdürüyle Başhekim arasında yetki kavgası - Erzincan haber

Erzincan'da İl Sağlık Müdürü Erkan Hirik ile Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Orhan Çimen arasında yetki kavgası yaşandı.

Sağlık Müdürüyle Başhekim arasında yetki kavgası

Pandemi sürecinde son zamanlarda korona virüs günlük hasta sayısının en çok arttığı iller arasında ilk üçe giren Erzincan'da İl Sağlık Müdürü Hirik ile Başhekim Çimen arasında bugün sabah saatlerinde gerilim yaşandı.
Çimen'in kentte yerel yayın yapan bir gazetenin muhabirine yaptığı açıklamada, İl Sağlık Müdürü Hirik'in kendisini görevden almak istediğini ileri sürdü.
Erzincan İl Sağlık Müdürü Erkan Hirik'in, Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesine giderek Başhekim Dr. Öğretim Üyesi Orhan Çimen'in koltuğuna oturup "Artık buradan ben sorumluyum" dediği iddia edildi.
Yaşanan gerilimin ardından Başhekim Orhan Çimen'in de, "Görevimin başındayım, ayrılmıyorum" dediği ileri sürüldü.
Yaşanan olaylarla ilgili vatandaşlar da bu pandemi sürecinde bu tür olayların yaşanmaması gerektiğini ifade ettiler.
Öte yandan konu hakkında İl Sağlık Müdürlüğünden ve Erzincan Valiliğinden ise resmi bir açıklama yapılması bekleniliyor.

İLGİLİ HABERLER

Korona'dan 73 kişi öldü, 1665 yeni hastaKorona'dan 73 kişi öldü, 1665 yeni hastaKorona'dan can kaybı 8 bine dayandıKorona'dan can kaybı 8 bine dayandıBaşkan Böcek Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi Başkan Böcek Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildiSakarya'da sağlık çalışanına tekme, tokat ve makaslı saldırı Sakarya'da sağlık çalışanına tekme, tokat ve makaslı saldırıSağlık Bakanı Koca: "Karşımızda artık 2 virüs var" Sağlık Bakanı Koca: "Karşımızda artık 2 virüs var"

SIRADAKİ HABER