HaberlerBitlis haberBEÜ'den 2020-2021 eğitim öğretim yılı güz dönemine ilişkin önemli karar

BEÜ'den 2020-2021 eğitim öğretim yılı güz dönemine ilişkin önemli karar - Bitlis haber

Bitlis Eren Üniversite (BEÜ) Senatosu, korona virüs tedbirleri kapsamında 2020-2021 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılında bütün birimlerdeki derslerin ağırlıklı olarak uzaktan eğitim yoluyla yapılması kararını aldı.

BEÜ'den 2020-2021 eğitim öğretim yılı güz dönemine ilişkin önemli karar

Ağırlıklı olarak derslerin uzaktan eğitim yoluyla verileceği belirtilen kararda, "Sadece Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile Sağlık Yüksekokulu'nun bazı bölüm ve programlarındaki uygulamalı derslerin bir bölümü ilk 8 hafta uzaktan eğitim yoluyla sonraki haftalarda yüz yüze verilecektir. Alınan kararlar, korona virüs salgınının seyrine göre yeniden değerlendirilecektir" denildi.
BEÜ Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Bütün dünyayı etkisi altına alan küresel salgın haliyle ülkemizi ve üniversitemizi de etkilemektedir. En değerli varlığımız olan öğrencilerimizin sağlığı her şeyden önce gelmektedir. Bu nedenle derslerimizi ağırlıklı olarak uzaktan vereceğiz. Gönül isterdi ki, onlarla bir arada olabilelim ve eğitim öğretim faaliyetlerimizi yüz yüze yapalım. Ümit ediyorum ki ülke olarak en kısa sürede bu süreci sağlıklı bir şekilde atlatırız. Bu vesile ile bütün öğrencilerimize, akademik ve idari personelimize, bütün sağlık çalışanlarına ve şehrimize sağlık ve esenlikler dilerim" şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da gizemli hayırsever mahallelinin tüm bakkal borçlarını ödediSamsun'da gizemli hayırsever mahallelinin tüm bakkal borçlarını ödediSamsun'a dönüş yolunda facia: Anne-baba öldü, iki çocuk yaralı kurtulduSamsun'a dönüş yolunda facia: Anne-baba öldü, iki çocuk yaralı kurtulduSamsun'da hasmının evinin kapısını kurşunladı, tutuklandıSamsun'da hasmının evinin kapısını kurşunladı, tutuklandıSamsun'da hayvanlarını başıboş bırakan hayvan sahiplerine 3 ay hapisSamsun'da hayvanlarını başıboş bırakan hayvan sahiplerine 3 ay hapisSamsun'da komiser yardımcısı ve mühendis eşi kazada yaralandıSamsun'da komiser yardımcısı ve mühendis eşi kazada yaralandı

SIRADAKİ HABER