HaberlerAmasya haberErol Mütercimler hakkında suç duyurusu

Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu - Amasya haber

Merzifon İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (MİMDER), bir televizyon programında imam hatipliler hakkındaki sözleri dolayısıyla yazar Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu

Merzifon Adalet Sarayı önünde bir araya gelen Merzifon İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği yönetimi ve üyeleri hem dernek olarak hem de bireysel olarak Mütercimler hakkında suç duyurusu gerçekleştirdi.

"Kamu davası açılmasını talep ediyoruz"
MİMDER Başkanı Ali Talha Demir burada yaptığı açıklamada, "Bir televizyon kanalında imam hatiplilere hakaret ve iftira atan Erol Mütercimler hakkında 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik', 'hakaret yoluyla halkın bir kesimini aşağılama' fiillerinden suç duyurusunda bulunuyoruz. Bu haddi aşan davranışından dolayı kamu davası açılmasını talep ediyoruz" dedi.
Tüm imam hatiplileri suç duyurusunda bulmaya davet eden Demir, imam hatiplilere yönelik iftiralar ve mesnetsiz iddialar, aşağılayıcı-küçük düşürücü ifadelerin sadece bir camiayı değil Türkiye'yi, 83 milyonluk Türkiye'yi, birlik ve dirliğimi hedef aldığını ifade etti.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da 2 gündür aranıyordu, fındık bahçesinde ölü bulunduSamsun'da 2 gündür aranıyordu, fındık bahçesinde ölü bulunduSilahla başından vurulan şahıs öldüSilahla başından vurulan şahıs öldüSamsun'da patpat kazası: 1 yaralıSamsun'da patpat kazası: 1 yaralı2 çocuk annesi kadın ormanda ölü bulundu2 çocuk annesi kadın ormanda ölü bulunduSamsun 19 Mayıs'ta evinde ölü bulunduSamsun 19 Mayıs'ta evinde ölü bulundu

SIRADAKİ HABER