HaberlerAmasya haberSuni tohumlamayla etçi melezi buzağılar yetiştiriliyor

Suni tohumlamayla etçi melezi buzağılar yetiştiriliyor - Amasya haber

Amasya Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği uyguladığı proje kapsamında suni tohumlama yoluyla etçi melezi buzağılar elde ediyor.

Suni tohumlamayla etçi melezi buzağılar yetiştiriliyor

18 dağ köyündeki sığırlarda suni tohumlama uygulamaları yapıldığını söyleyen Birlik Başkanı Güner Arslan, amaçlarının pastoral dağlık alanlar ve meralarda melez buzağı yetiştiren işletmelerde limuzin, angus, charolais, simental gibi etçil özellikleri çokça olan buzağılar elde edilmesi olduğunu söyledi.
Türkiye'deki et ihtiyacını karşılamak istediklerini belirten Arslan, "Bu sayede Türkiye'nin et açığı ihtiyacının bir nebzede olsa karşılayabilmek ve Suluova Organize Besi Bölgesinde bulunan işletmelerimizin de talep etmiş oldukları besi materyalinin sağlanmasını hedeflemekteyiz" dedi.

İLGİLİ HABERLER

Fındık fiyatları ne kadar? 18 Eylül Cuma il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 18 Eylül Cuma il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 17 Eylül Perşembe il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 17 Eylül Perşembe il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 19 Eylül Cumartesi il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 19 Eylül Cumartesi il il güncel fındık fiyatlarıTürkiye'nin palamudu Samsun'danTürkiye'nin palamudu Samsun'danSamsun kenevirde 2-0 önde başlıyorSamsun kenevirde 2-0 önde başlıyor

SIRADAKİ HABER