Haberlerİstanbul haberPiton operasyonu

Piton operasyonu - İstanbul haber

İstanbul'da, yurda yasa dışı yollarla sokulduğu belirlenen piton yılanlarını sosyal medya ağları üzerinden satmaya çalışan yabancı uyruklu 2 kişi yakalandı. Baskında çeşitli boylarda 6 piton yılanına el konuldu.

Piton operasyonu

Alınan bilgilere göre, İstanbul Emniyeti Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı Sanal Devriye ekipleri, Başakşehir'de adreste besledikleri yabani hayvanları sosyal medya ağları üzerinden illegal ticaretini yapan Ürdün ve Mısırlı 2 kişiyi tespit etti.
Bu sabah yapılan operasyonda, yurda kaçak olarak sokulan çeşitli boyda 6 piton yılanı kurtarılarak el konuldu. Baskında, bu yılanların sosyal medya ağları üzerinden ticaretini gerçekleştirdiği ileri sürülen yabancı uyruklu 2 kişi gözaltına alındı.
Yakalanan 2 şüpheli hakkında "5607 Sayılı Kanuna Muhalefet" suçundan adli işlem yapılırken, muhafaza altına alınan yılanların ise Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne teslim edildiği kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

Samsun Emniyetinden nefes kesen operasyon Samsun Emniyetinden nefes kesen operasyonSamsun Üniversitesi Rektörü Aydın'a 379 Bin 500 Tl'lik Kiralık Makam AracıSamsun Üniversitesi Rektörü Aydın'a 379 Bin 500 Tl'lik Kiralık Makam AracıSamsun'da imam ve müezzin Koronaya yakalandı cami karantinaya alındıSamsun'da imam ve müezzin Koronaya yakalandı cami karantinaya alındıSamsun Atakum'daki inşaatın yatakhanesinde ölü bulunduSamsun Atakum'daki inşaatın yatakhanesinde ölü bulunduSamsun Kavak'taki faili meçhul cinayet 6 yıl sonra yargı önündeSamsun Kavak'taki faili meçhul cinayet 6 yıl sonra yargı önünde

SIRADAKİ HABER