HaberlerGaziantep haberTahmazoğlu virüs denetimlerine çıkı

Tahmazoğlu virüs denetimlerine çıkı - Gaziantep haber

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 81 ilde, kontrollü sosyal hayat döneminde 'Sağlık için, hepimiz için' sloganıyla yapılan korona virüs denetimine katıldı.

Tahmazoğlu virüs denetimlerine çıkı

İçişleri Bakanlığı'nın kontrollü sosyal hayat döneminde 'Sağlık için, hepimiz için' sloganıyla başlattığı denetimler kapsamında 81 ilde yapılan maske, mesafe ve hijyen denetimi yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ilçede bulunan fırın, kasap, market ve lokantalarda denetim yaparak maske, mesafe ve hijyen konularında vatandaşlardan daha duyarlı olmalarını ve çevrelerini de bu konuda yönlendirmelerini istedi.
"Tedbirli olmalıyız"
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, maske, mesafe ve temizlik konusunda yaptıkları denetimleri sürdüreceklerini belirterek, "Sağlık her şeyin başı pandemi sürecinde maske, mesafe ve hijyene çok dikkat etmek gerekiyor. İlçe genelinde vatandaşlarımızın sağlığını korumak için pek çok çalışma yürütüyoruz. Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz, İçişleri Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgelerle, ilgili denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Üç kurala istisnasız uyalım. Hijyen, maske ve sosyal mesafe. Salgınının yayılmasını engellemek, hemşehrilerimizin sağlığını korumak ve kişiler arasında virüsün bulaşma ihtimalini ortadan kaldırmak için vatandaşlarımızı ve esnaflarımızı yasak konusunda daha duyarlı olmaya davet ettik. Kurallara uyan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz. Tedbiri asla elden bırakmayalım" dedi.

İLGİLİ HABERLER

Samsun 'Tanyeli Roket Takımı' Türkiye birincisi olduSamsun 'Tanyeli Roket Takımı' Türkiye birincisi olduCanik'ten robotik kodlama ve yazılım eğitimiCanik'ten robotik kodlama ve yazılım eğitimiTanyeli Roket Takımı TEKNOFEST 2020'de Türkiye birincisi Tanyeli Roket Takımı TEKNOFEST 2020'de Türkiye birincisiTeknofest'te ödül yağmuru Teknofest'te ödül yağmuruSultanbeyli Belediyesi "TOAF" takımı Teknofest'te dikkat çekti Sultanbeyli Belediyesi "TOAF" takımı Teknofest'te dikkat çekti

SIRADAKİ HABER