HaberlerKocaeli haberBaşkan Özlü ve Kaymakam Gültekin'den korona virüse karşı yoğun mesai

Başkan Özlü ve Kaymakam Gültekin'den korona virüse karşı yoğun mesai - Kocaeli haber

Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü ve Başiskele Kaymakamı İsmail Gültekin ilçe genelinde korona virüs salgınının önlenmesi için yoğun mesai harcıyor.

Başkan Özlü ve Kaymakam Gültekin'den korona virüse karşı yoğun mesai

Başiskele'de korona virüs tedbirleri kapsamında Başiskele Kaymakamı İsmail Gültekin ile birlikte geçen hafta ilçe genelinde denetimler yapan Belediye Başkanı Yasin Özlü, İçişleri Bakanlığı'nın dün başlattığı 81 ilde Covid-19 denetimi kapsamında yine sahadaydı. Başiskele İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Başiskele Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personellerinden oluşan ekip eşliğinde Kaymakam İsmail Gültekin ve Başkan Özlü tarafından gerçekleştirilen geniş kapsamlı denetimde vatandaşların maske takma, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyup uymadığı konusunda gerekli uyarı ve denetimler yapıldı.
Bu kapsamda pazar yerleri, market, kafeterya, kıraathane, berber, kuaför, güzellik salonu, lokanta gibi işyeri ve ortak yaşam alanlarında esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Kaymakam Gültekin ve Başkan Özlü, korona virüs salgını kapsamında alınması gereken önlem ve uyulması gereken kurallar konusunda vatandaşlara bilgilendirmelerde bulundular.
Başkan Özlü denetimlerle ilgili yaptığı açıklamada esnaf ve vatandaşların büyük oranda kurallara uyduklarını ifade ederek, "Bugün ilçemizde esnaflarımızı ziyaret ettik. Korona virüs ile ilgili alınması gereken tedbirleri esnafımıza hatırlattık. Başiskeleli hemşehrilerimiz büyük oranda kurallara uyuluyor. Uymayan vatandaşlarımıza da gerekli uyarılarda bulunduk. Bu mücadeleye hep birlikte, topyekün devam etmeliyiz. Kurallara hep birlikte uyarsak Korona virüsü yeneriz. Halkımızın bundan sonra daha çok duyarlı olmasını kendi sağlığını, ailesinin sağlığını, küçüklerinin ve büyüklerinin sağlığını mutlaka düşünerek maske takmalarını, sosyal mesafeye ve hijyen kurallarına uymalarını istirham ediyoruz. Korona virüs aldığımız tedbirlerden büyük değil" dedi.

İLGİLİ HABERLER

Samsun Çarşamba'da görevli ebe Antalya'da Korana'dan vefat etti Samsun Çarşamba'da görevli ebe Antalya'da Korana'dan vefat ettiSamsun'da kalecinin nikahı yeşil sahada kıyıldıSamsun'da kalecinin nikahı yeşil sahada kıyıldıBakan açıkladı: O özel okullara ceza verilecekBakan açıkladı: O özel okullara ceza verilecekBakan Soylu: "Dünyada İHA teknolojisini bizden daha iyi kullanan kimse yok" Bakan Soylu: "Dünyada İHA teknolojisini bizden daha iyi kullanan kimse yok"Fransa'da son 24 saatte 16 bin 98 yeni korona virüs vakası tespit edildi Fransa'da son 24 saatte 16 bin 98 yeni korona virüs vakası tespit edildi

SIRADAKİ HABER