HaberlerSiirt haberSiirt'te drone destekli trafik denetimi gerçekleştirildi

Siirt'te drone destekli trafik denetimi gerçekleştirildi - Siirt haber

Siirt İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması, kentte trafik bilinci oluşturmak maksadıyla drone destekli trafik denetimi gerçekleştirdi.

Siirt'te drone destekli trafik denetimi gerçekleştirildi

İl genelinde başlatılan denetimlerde, "Trafik Şehirlerin Damarıdır", "Şehirlerimizin Damarlarını Tıkamayalım" sloganı ile başlatılan denetim ve uygulamalar sırasında kural ihlali yapan sürücüler, drone görüntülerinden belirlenirken, ileri noktada bekleyen trafik ekiplerine araçların plakası bildirildi. Kural ihlali yapan sürücülere, cezai işlem uygulandı. Bu süreçte denetimlerin kent giriş çıkışlarında ve şehir merkezinde de devam edeceği bildirildi.
Ayrıca İl Emniyet Müdürlüğü Basın ve Fotofilim Şubesi, trafik bilinci ve farkındalık oluşturmak amacıyla "Trafik Şehirlerin Damarıdır" konulu bir klip paylaştı. Klipte kent merkezinde kural ihlali yapan sürücülerin, trafik kurallarına uyması gerektiğine dikkat çekildi.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da mezarcılar birbirine girdi: 6 yaralıSamsun'da mezarcılar birbirine girdi: 6 yaralıSamsun'da silahlı kavgada 2 kişi hastanelik olduSamsun'da silahlı kavgada 2 kişi hastanelik olduSamsun'da düşen asansörde yaralanan kadın hayatını kaybettiSamsun'da düşen asansörde yaralanan kadın hayatını kaybetti25 yaşındaki genç intihar etti25 yaşındaki genç intihar ettiBakan Koca Samsun'daBakan Koca Samsun'da

SIRADAKİ HABER