HaberlerKütahya haberRektör Kazım Uysal: "Uzaktan eğitim bizim için bir zorunluluktu"

Rektör Kazım Uysal: "Uzaktan eğitim bizim için bir zorunluluktu" - Kütahya haber

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, DPÜ'nün uzaktan eğitim için 1,5 milyon TL bütçe ayırdığını ifade etti.

Rektör Kazım Uysal:

Uzaktan eğitiminin kendileri için bir zorunluluk olduğuna vurgu yapan Rektör Uysal, "Bu dönem de uzaktan eğitim kararı aldık. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi eğitim yapmayacak değil, eğitimin bir çeşidini yapacağız. Peki, bunu neden yaptık? YÖK, Sağlık Bakanlığı ve pandemi kurulu bunu önerdi. Hiçbir eğitim yüz yüze eğitim kadar iyi bir eğitim veremez. Ancak geçen yarıyıldaki koşullar şu an için de geçerli. Biz uzaktan eğitimde geçen dönem gayet iyiydik. Bu yıl da uzaktan eğitime tam 1,5 milyon TL bütçe ayırdık. Umarım bu dönemden sonra normalleşir, öğrencilerimizi Kütahya'mızda ve kampüsümüzde görürüz. Geçen hafta Turizm Master Planı konusunu konuşmak için bir araya gelmiştik" diye konuştu.
DPÜ, 2020-2021 öğretimin yılının, güz yarıyılının uzaktan yapılması kararı almıştı.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'un iki ilçesinde Koronavirüs vakaları arttıSamsun'un iki ilçesinde Koronavirüs vakaları arttıÜlkü Ocakları eski yöneticisi böyle saldırıya uğradıÜlkü Ocakları eski yöneticisi böyle saldırıya uğradıVali Dağlı Samsun'da iki ilçe sakinlerini uyardıVali Dağlı Samsun'da iki ilçe sakinlerini uyardıSamsun'da 3 yaşındaki çocuğu öldüren zanlıya 38,5 yılSamsun'da 3 yaşındaki çocuğu öldüren zanlıya 38,5 yılSamsun'da 6. katın penceresinden düşen genç kız hayatını kaybettiSamsun'da 6. katın penceresinden düşen genç kız hayatını kaybetti

SIRADAKİ HABER