HaberlerKilis haberÜzüm para etmeyince kurutmaya başlandı

Üzüm para etmeyince kurutmaya başlandı - Kilis haber

Kilis'te, bu yıl yaş üzümün para etmemesi üreticileri üzümü kurutarak satmaya yöneltti.

Üzüm para etmeyince kurutmaya başlandı

Türkiye'nin önemli bağcılık merkezinden biri olan Kilis'te üzüm hasadı sürüyor. Bu yıl yaş üzümün para etmemesi üzerine üreticiler kurmak için üzümlerini seriyor. Bir kısım üreticiler de pekmez yaparak üzümlerini değerlendiriyor.
Kilis ve yöresinde beyaz yaş üzümün fiyatının 1 TL civarında olması nedeniyle üzüm üreticileri, üzümlerini kurutarak satmak için sermeye başladılar. Gecen yıl 1 TL 75 kuruş olan yaş üzümün kilosu 1 TL civarında olması üreticileri farklı seçenekler üzerine yoğunlaşmasına neden oldu. Üzüm üreticilerinin bir kısmı kuru olarak üzümlerini değerlendirirken, bir kısmı da pekmez yaparak üzümlerini değerlendiriyor.

İLGİLİ HABERLER

Türkiye'nin palamudu Samsun'danTürkiye'nin palamudu Samsun'danFındık fiyatları ne kadar? 21 Eylül Pazartesi il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 21 Eylül Pazartesi il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 19 Eylül Cumartesi il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 19 Eylül Cumartesi il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatlarının 25 lira bandını geçmesi gerekiyorFındık fiyatlarının 25 lira bandını geçmesi gerekiyorSamsun'da kadınlara dijital eğitim verilecekSamsun'da kadınlara dijital eğitim verilecek

SIRADAKİ HABER