HaberlerBitlis haberGüroymak'ta bina yapımı artarak devam ediyor

Güroymak'ta bina yapımı artarak devam ediyor - Bitlis haber

Bitlis'in Güroymak ilçesinde gün geçtikçe artan binalar kentin çehresini değiştiriyor.

Güroymak'ta bina yapımı artarak devam ediyor

Son zamanlarda Güroymak'ta artan bina yapımı, ilçenin her yerinde yoğunlaşmış durumda. Konuyla ilgili açıklama yapan yüklenici firma sahibi Felemez Kızılkaya, özellikle ilçe dışından dairelere yoğun talebin olduğunu belirterek, "Güroymak son 3 yıldır ileri düzeyde bir yapılaşma sürecine girdi. Hem artan nüfustan hem de Güneydoğu illerinden gelen yoğun talepleri artık karşılayamıyoruz" dedi.
Özellikle konut kredilerindeki faiz oranlarının düşmesiyle birlikte binalara talebin arttığını ifade eden Kızılkaya, "135 metrekare 3+1 daireyi 220 TL'den satışa sunuyoruz. Bitlis ve ilçelerinden daha uygun fiyatlara dairelerimizi satıyoruz. Bitlis merkezde fiyatlar şu an uçmuş durumda, biraz kardan kısıp vatandaşlarımıza da yardımcı olmak zorundayız. Geçen yıla göre artan inşaat malzemeleri fiyatlarına rağmen dairelerimizi oldukça uygun fiyatlara satıyoruz. Şu an elimde bir adet daire kaldı. Başka arazilerde yeni bina yapımına başladık. Elimizden geldiğince taleplere yetişmeye çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Fındık fiyatları ne kadar? 18 Eylül Cuma il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 18 Eylül Cuma il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 17 Eylül Perşembe il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 17 Eylül Perşembe il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 19 Eylül Cumartesi il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 19 Eylül Cumartesi il il güncel fındık fiyatlarıTürkiye'nin palamudu Samsun'danTürkiye'nin palamudu Samsun'danSamsun kenevirde 2-0 önde başlıyorSamsun kenevirde 2-0 önde başlıyor

SIRADAKİ HABER