HaberlerElazığ haberElazığ'da Covid-19 tedbiri, nikahlar en fazla 10 kişi ile kıyılmaya başlandı

Elazığ'da Covid-19 tedbiri, nikahlar en fazla 10 kişi ile kıyılmaya başlandı - Elazığ haber

Elazığ'da korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında alınan kararla resmi nikahlar en fazla 10 kişinin katılımıyla açık havada kıyılmaya başlandı.

Elazığ'da Covid-19 tedbiri, nikahlar en fazla 10 kişi ile kıyılmaya başlandı

Elazığ Belediyesi, dünden itibaren evlendirme dairesinde yapılacak nikahlara gelin ve damat dahil 10 kişinin katılabileceğini duyurdu. Bu kapsamda Elazığ Belediyesi Kültürpark Evlendirme Dairesi'nde uygulamaya geçildi. Havaların güzel olması nedeniyle nikahların açık havada kıyıldığı kentte, ailelerde alınan karara uymaya çalışıyor. Gelin ve damatla birlikte daireye gelenler, sosyal mesafe ve maske kuralına dikkat ederek nikahları izleyebiliyor.
Alınan tedbirler kapsamında sınırlı sayıda kişi ile nikah kıydıklarını belirten Gelin Yasemin Karakaya, "Mutluyuz, huzurluyuz. Bugün nikahımız için geldik. Tedbirler kapsamında ne kadar da çok istediğimiz gibi bir arada olamasak da tedbirlerimizi alarak şahitler dahilinde 10 kişi olarak nikahımızı kıydık. Darısı bekarların başına, çok mutluyuz" dedi.
Damat Mert Yıldırım ise, "Bugün, bu mutlu günümüzde beraber olduk. 10 kişiyle kısıtlı sayıda da olsa tedbirler kapsamında nikahımızı kıydık. Mutluyuz, bütün olumsuzluklara rağmen nikahımızı kıydık darısı tüm sevenlerin başına" diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da amatör olta balıkçılarından eylemSamsun'da amatör olta balıkçılarından eylemSamsun'da gizemli hayırsever mahallelinin tüm bakkal borçlarını ödediSamsun'da gizemli hayırsever mahallelinin tüm bakkal borçlarını ödediTrabzon'da ilginç fuhuş tüneli ortaya çıkarıldıTrabzon'da ilginç fuhuş tüneli ortaya çıkarıldıSamsun'da traktör ormana yuvarlandı: 1 ölü, 2 yaralıSamsun'da traktör ormana yuvarlandı: 1 ölü, 2 yaralıSamsun'da kazada yaralanan kadın hayatını kaybettiSamsun'da kazada yaralanan kadın hayatını kaybetti

SIRADAKİ HABER