HaberlerBitlis haberAhlat'taki 16 okulda EBA destek noktası kuruldu

Ahlat'taki 16 okulda EBA destek noktası kuruldu - Bitlis haber

Bitlis'in Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, uzaktan eğitim sürecinde teknolojiye erişim eksikliği ve internet sorunu yaşayan öğrenciler için 16 okulda EBA destek noktası kurdu.

Ahlat'taki 16 okulda EBA destek noktası kuruldu

Uzaktan eğitim süreci çerçevesinde Ahlat'ta EBA'ya erişim sağlayamayan öğrenciler için kurulan EBA destek noktaları hizmete girdi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından EBA'ya erişim sağlayamayan ve derslerini takip edemeyen öğrenciler için tüm Türkiye'de olduğu gibi Ahlat'ta da EBA destek noktaları oluşturuldu. İlçe merkezinde 12 ve köylerdeki 4 okulda oluşturulan EBA destek noktaları sayesinde internet ve teknoloji erişimi olmayan öğrenciler sosyal mesafe kurallarına uyarak eğitim alabilecek.
EBA destek noktası kurulan okulları ziyaret eden Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden, EBA destek noktaları sayesinde teknolojiye erişim eksikliği ve internet sorunu yaşayan öğrencilerin uzaktan eğitime erişim imkanı sağlanacağını söyledi. Özden, EBA destek noktalarının kurulması aşamasında emeği geçen herkese teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

İLGİLİ HABERLER

Samsun Emniyetinden nefes kesen operasyon Samsun Emniyetinden nefes kesen operasyonSamsun Üniversitesi Rektörü Aydın'a 379 Bin 500 Tl'lik Kiralık Makam AracıSamsun Üniversitesi Rektörü Aydın'a 379 Bin 500 Tl'lik Kiralık Makam AracıSamsun'da imam ve müezzin Koronaya yakalandı cami karantinaya alındıSamsun'da imam ve müezzin Koronaya yakalandı cami karantinaya alındıSamsun'da silahlı kavgada 2 kişi hastanelik olduSamsun'da silahlı kavgada 2 kişi hastanelik olduSamsun Atakum'daki inşaatın yatakhanesinde ölü bulunduSamsun Atakum'daki inşaatın yatakhanesinde ölü bulundu

SIRADAKİ HABER